Oppo Gorilla Glass 6 Kullanan İlk Üretici Olacak!

   Gorilla Glass 6’nın yaklaşan amiral gemisi Oppo R17 veya yeni tanıtacağı telefon ile birlikte gelmesi muhtemel.

   Oppo Gorilla Glass 6 Kullanan İlk Üretici Olacak!

   Corning, birkaç hafta önce Gorilla Glass’ın yeni sürümü olan Gorilla Glass 6’yı tanıttı. Üreticiler ise bu camı ilk olarak kendi telefonlarında kullanmak için yarış içerisine girdiler. Ancak yarışın kazananı Oppo oldu. Şirket, bugün yapılan basın açıklamasında Gorilla Glass 6’yı ilk kullanacak üreticinin Oppo olacağını açıkladı. Aynı zamanda birçok üreticinin camı satın almak istediğini ve onlar ile iletişim halinde olduklarını belirtti. Bu da Gorilla Glass 6 teknolojisine sahip camları çok yakında birçok orta ve üst seviye telefonda göreceğimize işaret.

   Gorilla Glass 6 ne sunuyor?

   Yeni kimyasal maddeler kullanılarak üretilen Gorilla Glass 6’nın selefinden 1,5 kat daha dayanıklı olduğu ve 1 metreden 15 düşüşe kadar dayanıklı olduğu söyleniyor. İddiaları değerlendirdiğimiz zaman telefonlarımızın ekranlarının daha güçlü olacağını ve artık ekran koruyuculara ihtiyacımız olmayacağını düşünmeye başlayabiliriz. Ancak bunu söylemek için bu camın bir telefonda kullanılması ve sağlamlık testlerine tabi tutulması gerekiyor.

   Oppo Find X ve R15’in Gorilla Glass 5 ile tanıtıldığını göz önünde bulundurursak Gorilla Glass 6’nın yaklaşan amiral gemisi Oppo R17 veya yeni tanıtacağı telefon ile birlikte gelmesi muhtemel. Oppo’dan sonra Gorilla Glass 6’yı kullanan telefon Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 9 olabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.