OnePlus Roaming ile SIM Kartsız Telefon!

   OnePlus Roaming adıyla duyurulan yeni servis, SIM kart olmasa dahi mobil internet olanağından faydalanmayı sağlıyor.

   OnePlus Roaming ile SIM Kartsız Telefon!

   Günümüz akıllı telefonlarının gelişmiş bir şekilde kullanılması için birer SIM karta ihtiyaç duyuluyor. GSM desteğinden faydalanılması ve gelişmiş mobil internet altyapısının kullanılması, ancak bu şekilde mümkün hale geliyor.

   Şimdilerde yeni bir özellik geliştiren OnePlus, bu zorunluluğu bir nebze olsa ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

   OnePlus Roaming adıyla duyurulan yeni servis, SIM kart olmasa dahi mobil internet olanağından faydalanmayı sağlıyor. Böylelikle cihazınızda mutlaka bir SIM kart olması gerekmiyor. Üstelik bu servisin pek çok ülkede kullanılabilir olacağı belirtildi.

   OnePlus Roaming ile SIM kart olmadan internete girin

   Oxygen OS Android ara yüzü dahilinde sunulan yeni özellik, ülkelere göre değişkenlik gösterecek. Buradaki değişkenliğin ise fiyat temelinde olduğu dile getirildi.

   Bulunan ülke ve kullanılan operatöre göre farklı fiyatlar ile karşılaşmak mümkün olacak. Kullanıcıların bu noktada operatörlerinden paket tanımlaması yapabilecekleri ve bu sayede ekonomik şekilde internete erişebilecekleri kaydedildi.

   SIM kartının olmaması ise cihazın çok daha geniş ölçekte kullanılabilir hale gelmesini sağlayacak.

   Telefon araması yapılamayacak mı sorusu ise aslına bakılırsa kısmen olumlu bir cevaba sahip. SIM kart olmadığından dolayı doğrudan operatör üzerinden sesli veya video görüşmesi yapmanız mümkün olmayacak.

   Fakat WhatsApp ve Skype gibi popüler uygulamalar aracılığıyla ile arama yapılabilecek. Bu açıdan sesli görüşme ihtiyacının ortadan kalktığı söylenebilir.

   OnePlus Roaming ayarlar üzerinden kullanılabilir

   Beta güncellemesi neticesinde OnePlus 6 modeline eklenen yeni özellik, ayarlar > Wi-Fi ve İnternet sekmesi üzerinden aktif edilebiliyor.

   Şimdilik deneme sürecinde olan özellik, test süreci tamamlandığında diğer kullanıcılara da sunulacak.

   Ayrıca özelliğin OnePlus 6T modeline de geleceği açıklandı.

   Henüz bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair net bir tarih bilgisi verilmiş değil. Ayrıca OnePlus Roaming özelliğinin kullanılabilir olacağı ülkeler hakkında da açıklama yapılmadı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.