OnePlus 3 ve 3T Android P Güncellemesi Alacak!

   OnePlus Android P güncellemesini sırasıyla OnePlus 6, OnePlus 5 ve 5T ardından OnePlus 3 ve 3T için gönderileceğini belirtti.

   OnePlus 3 ve 3T Android P Güncellemesi Alacak!

   OnePlus, 2 yıl önce satışa çıkarttığı OnePlus 3 ve OnePlus 3T’nin Android P güncellemesi alacağını açıkladı. Şirket bu açıklamayı resmi forum sitesinden paylaştı. OnePlus, kullanıcı geri bildirimlerini değerlendirdiklerini ve bu kararı aldıklarını belirtti.

   Gary tarafından resmi forumda paylaşılan açıklama

   Herkese selam;

   Kamera geliştirmelerimiz ve en son Android güvenlik düzeltme eki de dahil olmak üzere, OnePlus 3 ve 3T için OxygenOS 5.0.4 güncellemesi, geçen hafta dünya genelinde piyasaya sürüldü. Piyasaya sunulduğundan beri, OnePlus 3 ve 3T için bir sonraki büyük güncellememiz hakkında sorular soruyoruz. Dahili tartışmalar ve değerlendirmelerden sonra, Android P cihazına geçiş yapmak yerine Android P projesindeki geliştirme kaynaklarımıza odaklanmaya karar verdik. Böylece OnePlus 3 ve 3T kullanıcılarımız için daha heyecan verici özellikler ve geliştirmeler sunabileceğiz.

   Geçtiğimiz birkaç ay içinde Android P Beta programında Google ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. Herkesin katılımı ve sürekli geri bildirimleri sayesinde birlikte yaptığımız ilerleme büyük ölçüde hızlandırıldı. Android P güncellemesi, bu sırayla OnePlus 6, OnePlus 5 / T ve OnePlus 3 / 3T’de sunulacak. Önümüzdeki aylarda hepinizi güncel tutacağız.

   Ancak şirketin şu anda OnePlus 3 ve OnePlus 3T için Android P güncellemesine yönelik çalışmalara odaklandıkları için, her iki model için de Android 8.1 güncellemesini atladıklarını belirtti. Her iki model de Android 8.0 ile çalıştıkları için bu pek önemli bir konu değil.

   Güncellemenin ne zaman geleceği henüz açıklanmış değil. OnePlus, Android P güncellemesini sırasıyla OnePlus 6, OnePlus 5 ve 5T ardından OnePlus 3 ve 3T için gönderileceğini belirtti. Güncelleme ne kadar geç gönderilecek de olsa 2 yıl önce duyurulan bir telefonun hala güncelleme alıyor olması çok güzel bir hareket. Bu da OnePlus’ın telefonlarına uzun yıllar boyunca yazılım desteği vermeye devam ettiğini gösteriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.