Nokia Piyasaya Damga Vurmak İçin Gün Sayıyor

   Geçtiğimiz günlerde batış hikayesini sizlere sunduğumuz Nokia, bizleri de yanıltarak tekrar piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

   Nokia Piyasaya Damga Vurmak İçin Gün Sayıyor

   Dokunmatik telefonların çıkması ile inovasyon çalışmalarına ayak uyduramayan Nokia firması şirketi satmaktan başka çare bulamamıştı. Buradaki en büyük etken ise şirketin sürekli olarak kendisini diğer firmalardan farklı tutmak istemesinden kaynaklanmıştı. Tüm üreticiler Android işletim sistemine geçerken Nokia ise farklılık yaratmak için Windows işletim sistemini tercih etmişti. Bunda her ne kadar başarılı olmasa da yine de bu işletim sisteminde inat eden şirket sonunda daha fazla piyasaya tutunamayarak, şirketi Microsoft’a sattı.

   Nokia şirketi sevenlerine mutlu haberi vermeye hazırlanıyor!

   Basında ise sürekli firmanın daha sonra iddialı bir şekilde tekrardan piyasaya çıkacağı yazılıp çiziliyordu. Ve sonunda Nokia şirketi sevenlerine mutlu haberi vermeye hazırlandığı sosyal medyada hızla yayılıyor. Hem de öyle bir geleceği söyleniyor ki yine eskisi gibi sağlam ve kaliteli unvanını eline alacağı belirtiliyor. Şu anda ise piyasaya damga vuracağı telefonları için çalışmalar yaptığı dile getirildi. İki yeni modeliyle piyasaya çıkacağı belirtilen Nokia’nın 5. 2 ve 5. 5 inçlik modelleriyle karşımıza çıkacak. Bu modellerde ise Snapdragon 820 işlemciler kullanılacak. Ayrıca piyasaya üreteceği modellerdeki kameralar ile damga vuracağı ifade ediliyor.

   22. 5 Megapixel kamera ile resim çekmeyi sevenleri mutlu edecek olan firma ayrıca Android’in son sürümü olan Nougat ile geleceği de yazılanlar arasında. Şirketin piyasaya çıkmak için acele davranmak istemediği iddialı bir şekilde tekrar rekabete girmek istediği belirtiliyor. Yeni çıkacak telefonların ilk olarak Çin’de satılacağı ve 500 dolar civarında olacağı gelen haberler arasında. Bir diğer bilgi ise bu modelin sadece Çin’de satılacağı iddiaları.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.