Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir

   Yeni Nokia cihazlarda hem bolca kamera hemde güçlü bir çipset olabilir.

   Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir

   Şu anda piyasada sadece birkaç telefonda dört lensli kameralar bulunuyor. Bu cihazların tamamı önde iki, arkada iki kamerayla karşımıza çıkıyor. Fakat sıradaki Nokia akıllı telefonu daha da iyisini sunabilir. Çin menşeli site Baidu’da yazılanlara göre yeni Nokia telefonunda toplamda 7 tane kamera çıkışı var. Bunlardan 5 tanesi lensler için kullanılacak, 2 tanesi de LED flaşlara ayrılacak.

   Yeni Nokia telefonu iddialı geliyor

   Henüz telefondaki lenslerin nasıl ayrılacağı ya da ne için kullanılacağı tabii ki net değil. Fakat tahminimizce üç kamera arkada, iki tane de ön tarafta olacak. Aslına bakarsanız çıkması beklenen Nokia 9 için de benzer söylentiler var fakat bahsi geçen cihazın Nokia 9 ile aynı olup olmadığı bilinmiyor.

   Kaynağa göre aynı zamanda bu akıllı telefonda Snapdragon 845 işlemci çipseti de yer alacak.

   Qualcomm’un son nesil işlemcisinin bu yıl pek çok amiral gemisi telefonda kullanılması bekleniyor. Dolayısıyla Nokia 9 ya da bir diğer Nokia amiral gemisinin bunu tercih etmesi pek de şaşırtmayacaktır.

   Diğer yandan yeni Nokia’da 5 kamera kullanılması da aslında pek şaşırtıcı sayılmaz çünkü geçmişte Nokia telefonlar Carl Zeiss lensleri ve yüksek megapiksel sayıları sebebiyle kamera konusunda üne sahipti. Ayrıntılı bilgileri ise muhtemelen Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2018 etkinliğinde öğreneceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.