Nokia 8 Android Oreo 8.0 Güncellemesi Geldi

   Nokia’nın son amiral gemisi Nokia 8, yeni işletim sistemi Android Oreo 8.0 ile daha da hızlanıyor.

   Nokia 8 Android Oreo 8.0 Güncellemesi Geldi

   Geçtiğimiz ay beta testleri yapılırken, Android Oreo 8.0 işletim sisteminin bitmiş sürümü sonunda Nokia 8’e geldi. Telefon güncellemeyle birlikte hem hızlanıyor hem de yeni özellikler ekleniyor.

   Nokia 8 Oreo güncellemesiyle resim içinde resim modu eklendi

   Nokia 8’e Android Oreo Güncellemesi şu anda İngiltere gibi ülkelerde telefonlara gelmeye başlarken, kısa sürede dünya çapında aktif olacağı düşünülüyor ve özellikle picture-in-picture (resim içinde resim) modu dikkat çekiyor. Bu sayede başka bir uygulamayı kullanırken telefonda aynı zamanda video izleyebiliyorsunuz.

   Bu özellik aslında pek çok Android Oreo telefonda var fakat Nokia cihazlarda ‘Dual-Sight’ adlı özel bir mod mevcut. Bu sayede ön ve arka kameralar video çekerken simültane biçimde çalışıyor ve sosyal medya üzerinde yayın yapmaya imkân tanıyor.

   Nokia 8 Android Oreo 8.0 güncellemesiyle daha hızlı, daha temiz

   Nokia 8 artık daha hızlı çalışırken, batarya performansı da önemli biçimde artıyor. Bunun sebebi de yeni Android güncellemesiyle birlikte arka planda çalışan uygulamaların kullanımının azaltılması.

   Telefona 60’ın üzerinde yeni emoji ve tasarımlar da eklenirken, artık Nokia 8 çok daha performanslı bir telefon hâline geliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.