Nokia 5 Yıl İçinde İlk 5 Telefon Üreticisi İçine Girmek İstiyor

   Nokia MWC 2018’de yeni cihazlarının duyurusunu yaparken yakın gelecekteki hedeflerini açıkladı.

   Nokia 5 Yıl İçinde İlk 5 Telefon Üreticisi İçine Girmek İstiyor

   MWC 2018 etkinliğinde Nokia birkaç yeni cihazını duyururken, bunların arasında yeni amiral gemisi Nokia 8 Sirocco da yer alıyor. Fakat ABD’de yaşayanlar için hem bu cihaz hem de Nokia 7 Plus, Nokia 6 (2018), Nokia 1 ve Nokia 8110 satışa sunulmayacak.

   Nokia için bu yıl hedef Amerika değil

   HMD Global CEO’su Florian Seiche de konuya ilişkin açıklama yaparken, yeni ürünlerinin bu ülkede satılmayacağını doğruladı ve ‘Bu yıl temel odak noktamız bu değil fakat kesinlikle ABD yol haritamızda yer alan bir ülke’ sözlerini kullandı.

   Tabii ki Seiche’nin sözlerinden de anlaşılacağı üzere Nokia ABD pazarını görmezden gelecek değil, sadece bunu önümüzdeki birkaç yıla yaymayı planlıyor. Firma 3 ile 5 yıl arasında en büyük 5 akıllı telefon üreticisi arasına girmeyi hedefliyor.

   Şimdilik ise HMD hali hazırda başarılı olduğu bölgelere odaklanacak. Bunların arasında Avrupa, Hindistan, Endonezya ve Rusya pazarları yer alıyor. Kaldı ki firma zaten 15 farklı ülkede en çok satan 5 üretici arasında yer alıyor.

   Florian Seiche ise bir momentum yakaladıklarını ve bu sayede diğer pazarların da ilgisini çekerek daha çok Nokia satmaya başlayacaklarını iddia etti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.