Nokia 150 Tanıtıldı!

   Teknoloji devi Nokia’nın telefon işine yeniden döneceği pek çok kez dile getirilmişti. Sonunda Nokia’nın yeni telefonu görücüye çıktı!

   Nokia 150 Tanıtıldı!

   Bir zamanların efsane akıllı telefon üreticisi olan Nokia uzun süredir telefon işinden çekilmiş ve yazılım devi Microsoft’a satılmıştı. Nokia’nın isim haklarının da bir süreliğine geçmesinin ardından Nokia iyice bu pazardan çekilmişti.

   Sonunda Nokia’nın yeni telefonu görücüye çıktı!

   Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Nokia’nın gelecek raporları sızdırılmıştı. Sızdırılan bu raporlara göre Nokia’nın gelecek sene yeni bir akıllı telefon tanıtacağı bilgisine yer verilmişti. Nokia’nın bu anlamda bir ortağı olan HMD ile bir ortaklık kurmuştu. Pek çok kişi bu ortaklıktan çıkacak olan yeni Nokia modelini merak ederken sonunda o model görücüye çıktı. Ancak yeni Nokia modeli pek çok kişiyi memnun etmeyecek gibi.

   HMD tarafından yapılan açıklamaya göre Nokia 150 ve 150 Dual SIM adında olan bu cihazlar çok tanıdık olan bir işletim sistemi olan Android’den farklı olarak Nokia’nın kendi işletim sistemi olan Series 30+ yüklü olarak geliyor.

   Nokia Microsoft’a satıldıktan sonra Microsoft farklı bir yol izleyerek Nokia adını sadece daha ucuz modellerde kullanmıştı. Microsoft bu sebeple Nokia 105, 216 ve 230 gibi modelleri satışa çıkartmıştı.

   Yeni Nokia’nın yeni akıllı telefonu olan Nokia 150’de bu anlamda diğer modelleri takip ediyor. Nokia 150 ve Nokia 150 Daul SIM modelleri QVGA ( 320 x 240 ) piksel çözünürlüklü 2.4 inç ekranla geliyor. VGA kamera ile gelen Nokia 150 siyah ve beyaz renk seçeneğiyle geliyor ve 26 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.