Nioh Dünya Çapında 2 Milyon Sattı

   Team Ninja’nın aksiyon oyunu Nioh önemli bir başarı yakaladı. Oyunun PC’ye çıkışı da bunda etkili oldu.

   Nioh Dünya Çapında 2 Milyon Sattı

   Team Ninja bugün yaptığı açıklamayla Nioh’un dünya çapında iki milyon orijinal kopya satışına eriştiğini duyurdu. 2017 yılının Şubat ayında satışa çıkan ve PS4’ün ardından 9 ay sonra PC ‘ye de gelen oyun, her iki platformda toplamda 2 milyon satış yaptı. Nioh PC sürümü ise Kasım 2017 tarihinde yayınlanmıştı.

   Nioh PC Optimizasyonu epey sorunluydu

   Konuya dair Team Ninja da resmi Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayarak oyuna destek veren herkese teşekkür etti. Bilindiği gibi Nioh PC sürümü çeşitli sorunlar yaşamış, optimizasyon ve port problemleri oluşmuştu. Oyunda mouse desteği bulunmadığı gibi, klavyeden tuş atamaya da izin verilmiyordu.

   Aynı zamanda bazu cut scene sahnelerinde konsola kıyasla düşük çözünürlüklü kaplamalar bulunuyordu. Bu durum PC kullanıcıları arasında epey rahatsızlık yaratmıştı ve insanlar şikayetlerini dile getirmişti.

   Buna rağmen diğer pek çok yapımcının aksine Team Ninja duruma özen gösterdi ve çıkış sonrası yayınladığı güncellemelerle sorunları büyük ölçüde ortadan kaldırdı. Şu anki hâliyle Nioh’un PC platformu üzerinde oldukça iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Kaldı ki kullanıcı incelemeleri de bunu destekliyor.

   KOEI Tecmo yapımı Nioh: Complete Edition şu anda Steam’de 77 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.