Nintendo Switch Hackerları Online Servislerden Banlandı

   Açıklardan faydalanan kişilere Nintendo’dan ceza yağdı. Nintendo Switch hackerları online servislerden banlandı!

   Nintendo Switch Hackerları Online Servislerden Banlandı

   Geçen yıl Mart ayında Nintendo Switch’te bir GPU açığı ortaya çıkmıştı ve bu sayede resmi olmayan yazılımlar portatif konsolda kullanılıyordu. Bunların arasında ev yapımı ROM’lar ya da korsan oyunlar da bulunuyor. O tarihten bu yana Nintendo Switch’in ‘hack’ topluluğu giderek büyüdü ve giderek insanlar korsan yazılımlara yöneldi. Nintendo ise bu duruma el koyma kararı aldı.

   Nintendo’dan kullanıcıları şok eden mesaj

   Japonya menşeli oyun devi firma güvenlik açıklarını ihlal eden kullanıcılara artık göz açtırmayacak. Firma online servislerinden hack kullanan bütün kişileri banlarken, bu kullanıcıların karşısına giriş yapmaya çalışırken bir hata mesajı çıkıyor;

   ‘Bu konsolda online servislerin kullanımı Nintendo tarafından yasaklanmıştır. Hatayı öğrenmek için Nintendo Destek web sitesinden müşteri servisiyle iletişime geçiniz.’

   Banlı konsollara ne olacak?

   Elbette mesaj böyle gözükse de, işin gerçeği kullanıcılar ceza aldılar ve online servislere giriş yapmaları durduruldu. Ayrıca bu cezalar Nintendo kullanıcı hesaplarına uygulandı. Yani başka bir konsola da aynı hesapla giriş yapmanız mümkün olmuyor. Fakat hesabınızı değiştirerek online servislere tekrar erişebiliyorsunuz.

   Ban ile birlikte oyuncular konsollarındaki online servislere erişemeyecek fakat haber güncellemelerini almaya devam edecek. Banlı konsollar ise hâlâ yazılım güncellemeleri almaya devam edecekler. Yani cezalar bu kısmı kapsamayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.