Nintendo NES Classic Mini Geri Dönüyor

   80’li yılları kasıp kavuran konsol Nintendo NES Classic, mini olarak bir kez daha üretiliyor.

   Nintendo NES Classic Mini Geri Dönüyor

   Nintendo hayranları için sevindirici haberlerimiz var. Firma bugün bir duyuru yaparken, önümüzdeki yaz aylarında NES Classic Mini konsolunun tekrar satışa sunulacağını açıkladı. Bu küçük, klasik konsol o kadar hızlı satmıştı ki, anında stoklardan tükenmişti ve açık arttırmaya düşmüştü.

   Nintendo​ NES Classic Mini 2018’de tekrar çıkacak

   Nintendo daha önce yaptığı bir açıklamada gönderimlerin bu yıl sonunda duracağını dile getirmişti. Fakat son duyuruya göre 2018 yılında yeni üniteler gönderilmeye devam edecek. Aslında aynı durum SNES Classic Mini’nin de başına gelmişti ve benzer bir senaryo yaşanmıştı. Aynı şekilde yine 2018 yılında SNES Classic Mini konsollarının da gönderimi çoğaltılacak.

   Nintendo NES Classic Edition

   NES Classic Edition adlı bu yeni sürüm, orijinal olarak 1985 yılında satışa çıkan klasik oyun konsolunun küçültülmüş hali. Çalıştırmak için tek yapmanız gereken ise NES Classic Edition’ı TV’ye takmak, gri klasik kontrolcüyü ele almak ve tekrar NES evrenini keşfetmek.

   Tamamen nostalji amacıyla üretilen konsolda, ana cihazın yanı sıra bir adet NES Classic kontrolcü, HDMI kablosu, AC adaptör ve 30 tane önceden yüklenmiş oyun bulunuyor. Kontrolcü aynı zamanda NES Virtual Console oyunları için Wii ve Wii U gibi sistemlerde de kullanılıyor.

   Nintendo NES konsolu ilk çıktığında Super Mario, Donkey Kong ve Kirby gibi oyunlarla ciddi başarı yakalamıştı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.