Netflix Abonelik Ücretlerine İndirim mi Geliyor?

   Gelen bilgilere göre özellikle Asya kıtasında Netflix abonelik ücretlerinde belirli bir indirim uygulanacak.

   Netflix Abonelik Ücretlerine İndirim mi Geliyor?

   Dünyanın en popüler dijital yayın servisi Netflix, pek çok bölgede faaliyet gösteriyor. Aylık belirli bir ücret karşılığında dizi, film ve belgesel izlemeyi sağlayan servis, aynı zamanda orijinal içerikleriyle de adeta göz dolduruyor.

   Her geçen gün yaygınlaşmakta olan platform, şimdilerde ise farklı bir karara imza attı. Gelen bilgilere göre Netflix abonelik ücretlerinde belirli bir indirim uygulanacak. Bu kararın geçerli olduğu ülkeler açıklanmadı ancak hedef bölgenin Asya olduğu belirtildi.

   Netflix abonelik ücretleri

   SD, HD ve 4K olmak üzere 3 farklı üyelik tipi sunmakta olan Netflix, birden fazla ekrandan kullanım olanağı yaratıyor. Bu sayede üyeliğinizi sevdikleriniz ile paylaşabiliyorsunuz.

   Milyonlarca üyeye sahip olmasına karşı daha fazla yaygınlık kazanmak isteyen platform, bunu başarmak içinse abonelik ücretlerini ucuzlatma kararı aldı.

   Özellikle Asya pazarı için geçerli olacağı söylenen Netflix abonelik ücretlerindeki indirimin, nüfus açısından yoğun olan bölgelerde daha yüksek kullanıcı sayısına ulaşılmasını destekleyecek.

   Şirketin CEO koltuğunda oturan Reed Hasting, Bloomberg’e verdiği demeç esnasında bu konuya değindi. Hasting, Asya pazarında denemelerin gerçekleşeceğini söyledi.

   Aslına bakılırsa Asya bölgesi dışındaki ülkeler için de benzer politikanın uygulanma ihtimali bulunuyor.

   Asya’da ücretsiz ve reklamlı abonelik servislerinin yoğun bir şekilde kullanıldığına dikkat çeken Hasting, bu durum ile Netflix’in yarışacağına dair ilk sinyalleri verdi.

   ABD ve Avrupa bölgelerinde hali hazırda epey sevilen servis, Asya pazarını da elinde tutarsa büyük bir başarı sağlamış olur.

   Söz konusu Netflix indirimleri mevcut aboneler için geçerli olmayabilir

   Bahsi geçen indirimin mevcut abonelerden çok yeni aboneliklere özel olması da beklenenler arasında.

   Netflix, daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına çeşitli kampanyalar ve fırsatlar oluşturabilir. Özellikle Asya kıtasında yakın bir süre içerisinde bununla ilgili çalışmalar görmemiz mümkün.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.