Monster Gaming Notebook Modelleriyle Rakipsiz Olun

   Monster’ın ortaya koyduğu Huma serisi taşınabilir bilgisayarlar, markanın, herkesçe tanınan güçlü donanım bileşenlerini üzerinde bulunduruyor.

   Monster Gaming Notebook Modelleriyle Rakipsiz Olun

   2017’nin sonları ve 2018’in ilk yarısında yaşanan mining çılgınlığı, piyasada ekran kartı bulunmasını büyük oranda engelledi. Neredeyse karaborsaya düşen ekran kartlarının fiyatları da normal ederlerinin çok ama çok üstü fiyatlara satıldı. Bunların yanında döviz kurlarındaki yukarı doğru dramatik değişiklikler de ekran kartı başta olmak üzere diğer tüm bilgisayar donanım bileşen fiyatlarının kabul edilebilirlik sınırlarının üzerinde artmasına neden oldu. Bütün bu gelişmeler, kendi bilgisayarını toplamayı hedefleyen veya var olan bilgisayarlarını güçlendirmeyi isteyenleri, gaming laptop sahibi olmaya yöneltti. Oyun ve teknoloji meraklıları, bu yaklaşımlarında haksız sayılmazlar, zira Monster’ın geliştirdiği Huma, Abra, Tulpar, Markut ve Semruk serisi notebook modelleri, çoğu masaüstü bilgisayarı performans açısından geçerken sunduğu kullanım deneyimiyle de yine masaüstü bilgisayardan geri kalmıyor.

   Profesyonel iş hayatı için ideal modeller

   Monster’ın ortaya koyduğu Huma serisi taşınabilir bilgisayarlar, markanın, herkesçe tanınan güçlü donanım bileşenlerini üzerinde bulunduruyor. 14 inç genişliğindeki Full HD çözünürlüklü IPS ekranlarıyla çalışma hayatında başvurulan uygulamaların eksiksiz takibini mümkün hale getiren modeller, günün her saatinde çalışılabilmesini ise LED aydınlatmalı klavyeleriyle sağlıyor. Intel’in yeni nesil işlemcilerinden gücünü alan bilgisayarlar, sahip olduğu grafik yongalarıyla gaming laptop olarak da değerlendirilebiliyor. NVIDIA’nın orta segment grafik yongaları, Full HD çözünürlükte akıcı bir oyun deneyimi vadederken 4K’ya varan çözünürlükteki yüksek bitrate’li video dosyalarının da sorunsuz takibine imkan tanıyor. Bellek kapasitesi, SSD ve mekanik disk desteği, kablosuz bağlanabilirlik olanakları, çok sayıda bağlantı portu ve daha nice özelliğe karşın Huma serisi, 2 kilogram sınırında kalıyor.

   Huma serisinden daha farklı bir konumda olan Markut serisi ise sisteme ağır yük bindiren ve yüksek performansa ihtiyaç duyan profesyonel yazılımlar için en iyi seçenek oluyor. 15.6 inç genişliğindeki Full HD IPS ekranı, kişiselleştirilebilir RGB LED aydınlatmalı klavyesiyle çalışmaların uzun saatler boyunca sürdürülebilmesine yardım eden seri, teknik becerileriyle standartların üstüne çıkıyor. Intel’in yeni nesil işlemcilerinin yanı sıra NVIDIA’nın profesyonel grafik çözümü Quadro ile desteklenen modeller, 32 GB’a varan RAM kapasitesi, yarım terabaytlık SSD’si ve 1 terabaytlık yüksek hızlı mekanik diskiyle ileri düzeyde başarım vadediyor. Huma serisinde olduğu gibi yüksek performans sayesinde bu modeller de gaming laptop formunda kullanılabiliyor.

   Oyuncuların favorisi Monster gaming laptop

   Dilediği her yer de oyun oynamak, LAN partilerine ve turnuvalara katılmak isteyen oyun tutkunlarının öncelikli tercihi; güçlü donanımları, özelleştirilebilir donanım seçenekleri, yırtıcı tasarımları ve beraberinde getirdiği pek çok ayrıcalık sayesinde Monster gaming laptop modelleri oluyor. Monster’ın hazırladığı oyun laptop’ı seçenekleri, kendi içinde Abra, Tulpar ve Semruk şeklinde ayrılıyor. Abra ve Tulpar serisindeki bilgisayarlar 15.6 ve 17.3 inçlik ekranlara sahip olurken Semruk’ta ise yalnızca 17.3 inçlik ekran bulunuyor. Serilerin donanım bileşenleri de farklılık gösteriyor.

   Sekizinci nesil Intel işlemcilerden ve NVIDIA’nın GeForce GTX 1050 ve GTX 1050 Ti grafik yongalarından gücünü alan Abra serisi, 16 GB’a kadar RAM destekliyor ve hem SSD hem de mekanik diski üzerinde taşıyabiliyor. Full HD oyun odaklı olan gaming laptop modellerinin ekranları mat IPS formda olduğu için renk zenginliği ve doğruluğuyla oyuncuların keyifli oyun ve multimedya süreci geçirebilmelerine yardım ediyor. Modellerin klavyeleri ise yeni nesil gaming laptop modelleriyle uyumluluk gösteriyor. RGB LED arka aydınlatmalı ve tercih edilen modele göre mekanik yapıdaki klavyeler, etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor.

   Canavarın yeni çehresiyle tanışmaya hazır mısınız?

   monster gaming notebook

   Tulpar serisi ve oyuncu bilgisayarı kavramları, neredeyse birbiriyle aynı anlama geliyor. Full HD ve 2K çözünürlükte oyun oynamak üzere bir gaming notebook edinmek isteyenlere çözüm sunan modeller, NVIDIA’nın GeForce GTX 1060, GTX 1070 ve GTX 1080 grafik yongalarıyla üst düzey performansa imza atıyor. Bol miktarda bellek, SSD desteği, gelişmiş soğutma çözümleri, çevresel etkili ses hazırlayabilen yazılım ve dahili hoparlör gibi olanaklar, Tulpar serisinin varsayılan özellikleri içerisinde yer alıyor.

   Oyun bilgisayarı konseptini çok başka bir noktaya getiren Semruk serisi ise 4K ve ötesi çözünürlüklerde oyun deneyimi yaşamayı arzu edenlerin ilgi odağı haline geliyor. Masaüstü bilgisayarlarda bile kolay kolay denk gelinemeyecek donanım özellikleriyle eşsiz bir performansa kavuşan Semruk serisinin teknik becerilerine şahit olanlar, hayretler içerisinde kalıyor.

   Monster, yalnızca gaming laptopları ve oyuncu ekipmanlarıyla değil web sitesiyle de büyük bir değişim geçiriyor. Monster’ın yenilenen sayfası aracılığıyla gaming laptop ve diğer tüm Monster ürünlerinin teknik özelliklerini ayrıntılı şekilde görüntüleyebilir, notebook modellerinin mitolojik altyapılarını da okuyabilirsiniz. Ayrıca hayalinizdeki taşınabilir bilgisayarı, özelleştirilebilir donanım seçeneklerinden yararlanarak dilediğiniz şekilde konfigüre edebilir, online olarak satın alabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.