Minecraft’a Rakip Oyun Lego Worlds

   Bildiğiniz gibi Minecraft oldukça oynanan ve insanların yeteneklerini ortaya çıkaran bir oyun.

   Minecraft’a Rakip Oyun Lego Worlds

   Bildiğiniz gibi Minecraft oldukça oynanan ve insanların yeteneklerini ortaya çıkaran bir oyun. Çok oynandığı için de oldukça taklit oyunları var Minecraft’ın. Ama bunlardan hiçbiri tabi ki oyunun üstüne çıkamıyor ve çakma oyun olarak görülüyor.

   Fakat Lego bu sefer TT Games ile Minecraft’a ciddi bir rakip oyun geliştiriyor. Oyunun adı ise Lego Worlds. Oyun şu an beta aşamasında ve Steam’de 24 TL’ye satılıyor. Gerçekten adı gibi de oyunculara büyük bir açık alan sunuyor. Zaten Lego hepimizin bildiği küpleri birleştirme oyunu.

   Minecraft ilk çıktığında da kara kare pikselleriyle Lego’nun interaktif şekli diye nitelendirilmişti. Demek ki Lego bunu ciddiye almış ve gerçekten çok güzel bir oyun ortaya çıkarmış. Minecraft etkisi tabi ki var oyunda fakat oyun daha fazla üretken ve daha çok alet-edevat bulunduruyor. Yer delici araçlar, helikopterler, göz alıcı yapılar gerçekten iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

   Lego, Minecraft’ın açıklarını kapatarak ve üstüne ekleyerek gerçekten iyi bir oyun ortaya koymuş görünüyor. Oyun dediğimiz gibi şu an beta ve 24 TL’ye alınıyor fakat 2016 yılında oyunun tam sürümü çıkacak. Biraz geç ama zaten oyunun büyük bir dilimi bitmiş vaziyette. Hatta Lego World’ün sistem gereksinimleri ve oyun içi videosu da yayınlandı. Aşağıda Logo Worlds’ün oyun içi videosunu izleyebilirsiniz ve sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

   Minumum sistem gereksinimleri işletim sistemi:

   Windows XP SP3 İşlemci: Intel Dual Core 2GHz Hafıza: 2 GB RAM Ekran Kartı: Shaders 3.0 destekli 512MB’lik bir ekran kartı DirectX: Versiyon 10 Bağlantı: Broadband İnternet bağlantısı HDD: En az 10GB boş alan Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri İşletim Sistemi: Windows 7 İşlemci: AMD or Intel Quad Core 2.6GHz Hafıza: 4 GB RAM Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 480, ATI Radeon HD 5850 ya da daha iyisi DirectX: Versiyon 11 Bağlantı: Broadband İnternet bağlantısı HDD: En az 10GB boş alan.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.