Minecraft Dev Bir Başarıya İmza Attı

   Fenomen haline gelen Minecraft, Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre 176 milyon adetlik satış başarısına imza attı

   Minecraft Dev Bir Başarıya İmza Attı

   Sınırlı platform üzerinden başladığı yolculuğa konsol ve mobil gibi cihazları da destekleyerek devam eden Minecraft, şimdilerde ise devasa bir başarıya imza atmasıyla gündemde. Microsoft tarafından satın alınan geliştirici firma sonrasında hızlı bir şekilde yoluna devam eden oyun, milyonlarca adetlik satış başarısını geride bıraktı.

   Minecraft’ın toplam satışı 176 milyonu buldu

   Fenomen haline gelen Minecraft, Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre 176 milyon adetlik satış başarısına imza attı. Tüm zamanların en çok satılan oyunları arasına giren yapım, halen daha satmaya devam ediyor. Çeşitli eklentiler ve güncellemeler ile birlikte oyunu desteklemeyi sürdüren Microsoft, var olan kullanıcı kitlesine için son derece zengin içerikler sunuyor. Nitekim bu durum, oyuncu kitlesini sadık tutuyor.

   Söz konusu başarının elde edilmesinde oyunun çoklu platform bir yapım olmasının da etkisi epey fazla denilebilir. Sadece yeni nesil oyun konsollarını ve PC’yi desteklemekle kalmayan Minecraft, ayrıca eski nesil konsollarda da oynanabiliyor. Ayrıca mobil cihazlara da gelen oyun, tablet ve akıllı telefon gibi aygıtlar aracılığıyla ile rahat bir oynanış sunuyor.

   Rekor kırmaya devam edecek gibi duruyor

   Var olan satış başarısına ek olarak rekorun devamlı olarak kırılacağı düşünülüyor. Zira 7 ay önce yapılan açıklamada Minecraft’ın toplam 156 milyon adetlik satış başarısı kaydettiğine değinilmişti. 1 yıl bile geçmeden 20 milyon adet daha satan oyun, böylelikle popülerliğini koruduğunu gözler önüne seriyor.

   Şu sıralar sanal gerçeklik versiyonuyla da anılmakta olan Minecraft, son derece özgür bir dünyanın kapısını açıyor. VR desteği neticesinde artan gerçeklik, oyuncu deneyimini tepe noktasına çıkarıyor. Bununla birlikte satış rakamlarının artmaya devam edeceği de bir gerçek. Özellikle yeni bir versiyonun çıkması, satışları tetikleyecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.