Milyon Dolarlık Tumblr Hesapları Sadece 225 Dolar!

   Sosyal medya platformu Tumblr, Hacker’ların mizah konusu oldu. Tumblr’ın tüm hesapları çalındı, üstelik komik rakamlarla satışa çıkarıldı.

   Milyon Dolarlık Tumblr Hesapları Sadece 225 Dolar!

   Reklam gelirlerine ek olarak kişisel tema ve gönderilerin favori olması için de para alan Tumblr, geçtiğimiz son birkaç gündür itibar kaybı yaşıyor. Genelde fenomen isimlerin kullandığı sosyal medya platformu, 2015 yılının en çok kullanıcı kazanan platformu oldu. FacebookTwitter, İnstagram gibi platformları bile gerisinde bırakarak ilerlerken, bu yıl büyük bir kumpasla karşı karşıya kaldı. Bundan 3 yıl önce Yahoo tarafından 1.2 Milyar Dolar karşılığında tüm haklarıyla satın alınan Tumblr, defolu çıktı.

   İşin içinde bir iş var

   Yahoo’ya hisseler devredilmeden önce yaklaşık 67 Milyon kullanıcının hesabı ve parolalarını çalan ama herhangi bir saldırıda bulunmayan Hacker, tüm hesap ve parolaları 222 Dolar gibi komik bir rakamdan satışa çıkardı. Satış fiyatının yanına “İt’s My Coffee Money, Thanks :)” yani “O Benim Kahve Param, Teşekkürler :)” notu bırakan Hacker, aradan çok yıl geçtiği için ve şirket el değiştirdiği için tahmin dahi edilemiyor.

   Yasal işlem başlatıldı

   Gereken yasal işlemlerin başlatıldığını ve şirketin devralındığı sahiplerinin de şüpheli oldukları belirten firma yetkilileri, önlem olarak hiçbir şey yapamayacaklarını belirtti. Parolaları bile parola sistemiyle koruyan Hacker, gönül rahatlığı manasına gelen “peace_of_mind” nickiyle Tumblr’ın başına tam bir bela oldu. Tumblr’ın güvenlik birimlerini de çaresiz bırakan olaya önlem olarak, Tumblr’da hesabı bulunan okurlarımıza vakit kaybetmeden parolalarını yenilemelerini öneriyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.