Microsoft OneDrive Dosya Kurtarma Özelliği

   Yeni Onedrive özellikleri kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor.

   Microsoft OneDrive Dosya Kurtarma Özelliği

   Görünüşe göre Microsoft yakın bir tarihte OneDrive’a ilgi çekici özellikler eklemeyi planlıyor. Servisin yeni özelliğiyle birlikte artık bulut servisindeki eski dosyaları geri getirmek mümkün olacak ve bu şekilde zararlı virüs saldırılarının da önüne geçilecek.

   Microsoft OneDrive dosyaları geri yükleme özelliği

   Stephen Rose tarafından verilen bilgiye göre, ‘Dosya Kurtarma – Files Restore’ adı verilen bu özellik sayesinde artık OneDrive hesabınızı istediğiniz herhangi bir noktaya tıpkı Windows işletim sistemli bilgisayarlarda olduğu gibi geri yükleyebileceksiniz. Üstelik OneDrive Dosya Kurtarma özelliği sadece birkaç hafta içinde eklenmiş olacak.

   Bu gerçekleşirse OneDrive’da büyük değişiklikler yaşanacak ve artık kullanıcılar geçmişte sildiği dosyaları kurtarabilecek. Tabii bu 30 günlük bir periyotla sınırlı olacak fakat örneğin iş hesabı kullananlar, 90 gün boyunca dosyalarını geri getirebilecekler.

   OneDrive dosya kurtarma özelliği her hesaba verilecek mi?

   Böylece hata ile dosyalarını silenler, virüs saldırısına uğrayanlar hüsrana uğramayacak ve OneDrive’daki verilerini kurtarabilecekler. Şu anda özelliğin bütün OneDrive kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı belli olmasa da yakın tarihte tüm bilgileri öğreneceğiz ve OneDrive Dosya Kurtarma özeliği kullanıma açılacak. Dolayısıyla takipte kalmaya devam edin.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.