Microsoft Office Online Uygulamalarına Dikte Desteği Geliyor

   İlk olarak Word ve OneNote uygulamalarına geleceği açıklanan dikte özelliği, belge oluştururken ses desteğinden faydalanacak.

   Microsoft Office Online Uygulamalarına Dikte Desteği Geliyor

   Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren dikte özelliği, pek çok sektörde aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Sadece günlük kullanıma hitap etmekle kalmayan söz konusu özellik sayesinde önemli belgeler oluşturmak dahi mümkün. Hal böyle olunca dikte desteğinin genişlemesi olumlu karşılanıyor. Bu konuda önemli bir adım atan Microsoft, nihayet dikte özelliğini Office online uygulamalarına getirme planları yapıyor. Bilgisayarınızda Office programları kurulu olmasa dahi dikte özelliğinden faydalanabileceksiniz. Bunun için gereken şeyler ise aktif bir internet bağlantısı ve elbette mikrofon özelliğine sahip bir bilgisayar.

   Dikte desteği ile siz söyleyin o yazsın!

   İlk olarak Word ve OneNote uygulamalarına geleceği açıklanan dikte özelliği, belge oluştururken ses desteğinden faydalanacak. Yani siz söyleyeceksiniz uygulama otomatik bir şekilde metin oluşturabilecek. Akıllı sistem üzerine kurulu olan teknoloji, böylelikle doğru ve sağlıklı bir sonuç ile karşılaşmanızı sağlayacak. Hali hazırda bu özelliği farklı noktalarda kullanmakta olan Microsoft, bir nevi deneyim sahibi denilebilir. Nitekim bu deneyim, dikte desteğinin online sürümlere gelmesinde önemli bir etken konumunda.

   Çevrimiçi Word ve OneNote uygulamalarının bu yıl içerisinde dikte özelliğine kavuşacağı açıklandı. Microsoft hesabınız üzerinden erişebileceğiniz çevrimiçi hizmetler neticesinde dikte özelliğinden anında faydalanabileceksiniz. Üstelik bununla sınırlı kalmayacak olan Microsoft, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2019 yılı içerisinde PowerPoint, Excel ve Outlook online uygulamaları için de dikte özelliğinden faydalanabileceğiz. Mail ve tablo oluşturma gibi kısımlarda konuşarak içerik oluşturmak, işimizi epey kolaylaştıracak.

   Gerçek zamanlı çeviri desteği yolda

   Dikte özelliği ile yetinmeyecek olan yazılım devi, tüm bunların yanında gerçek zamanlı çeviri desteği için de çalışıyor. Özellikle Word, OneNote ve Outlook uygulamaları için gerçek zamanlı çeviri özelliğinin aktif bir şekilde kullanılması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.