Microsoft Lumia Serisi Artık Bitiyor!

   Microsoft tarafından üretimi gerçekleştirilen Lumia serisi için üretimin sona ereceği açıklandı.

   Microsoft Lumia Serisi Artık Bitiyor!

   Microsoft’un büyük umutlar bağlamasına rağmen bir türlü hedeflerini tutturamadığı Lumia serisi için beklenen haberler gelmeye başladı. Uzun zamandan beri sektörde var olmasına rağmen kullanıcılar tarafından ilgi gösterilmeyen ve aynı zamanda kullanım oranları da giderek düşen cihazlar için Microsoft üretimi sonlandırma kararı aldı.

   Güvenilir kaynaklar onayladı

   Lumia için Microsoft tarafından alınan kararların güvenirlik kaynaklardan elde edildiği açıklanırken, bu gelen bilgiler ile birlikte önümüzdeki süreçte artık yeni Lumia modelinin üretilmeyeceği ve mevcut stoklar bittikten sonra da markanın mobil sektörün tarihindeki yerini alacağı belirtildi.

   Nokia satılmıştı!

   Nokia satın alması sonrasında Lumia serisine başlayan Microsoft, bu konuda başarıya ulaşamayınca Nokia yönetimini elinden çıkarmıştı. Şu anda Microsoft ve Nokia iki ayrı marka olarak yoluna devam ederken, Microsoft en çok Windows 10 işletim sistemine güveniyordu. Fakat bu konuda da istenen durum bir türlü yakalanamadı.

   Lumia pazar payı düşüyor!

   Yaşanan bu olumsuz olaylar sonrasında Lumia Pazar payı giderek daha da düşerken, yapılan son açıklamalar da pazarın payının yüzde 1’in dahi altına indiği açıklandı. Şu anda yüzde 0,6 gibi oldukça düşük bir pazar payına sahip olan Lumia için çıkış yaşanması da mümkün görünmüyor.

   Kampanya ve indirimler yapılabilir!

   2017 yılına kadar Lumia serisindeki stokların tüketileceği belirtilirken, bu konuda promosyon ve indirimler ile birlikte cihazların elden çıkarılması gündeme gelebilir. Bu bakımdan Lumia modeline sahip olmak isteyen ya da telefondan çok fazla beklentisi olmayan kişiler için cazip seçenekler yaratılabilir.

   Surface Phone gelebilir!

   Lumia için alınan bu kararın arkasında markanın yeni projesi de yer alıyor. Öyle ki Lumia sonrasında Surface Phone adı verilen yeni modeller ile piyasaya giriş yapılması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.