Microsoft Edge Mobil Versiyonu Resmen iOS’ da, Android Sürümü de Yolda

   Microsoft’un başarılı tarayıcısı Edge mobil platformlarda kullanılabilecek.

   Microsoft Edge Mobil Versiyonu Resmen iOS’ da, Android Sürümü de Yolda

   Dün Microsoft’un Edge tarayıcısını iOS ve Android platformlarına çıkaracağına dair söylentiler çıkarken, bugün de her şey resmileşti. Microsoft şu anki web tarayıcı sürümünün iOS ekosisteminde test edildiğini dile getirirken, yakında Android versiyonunun da geleceğini duyurdu. Microsoft Edge Mobil sürümü çok yakında kullanıcıyla buluşacak.

   Microsoft Edge mobil ile telefonda aç, PC’de devam et

   Microsoft Edge’in mobil platformlarda getirdiği en büyük özellik, ‘PC’de devam et’ seçeneği. Microsoft Launcher olarak bilinen bu özellik sayesinde o an mobil cihazınızda okuduğunuz bir sayfayı masaüstü bilgisayarınıza gönderip oradan devam edebileceksiniz.

   Microsoft Edge’in Windows sürümünden eklenen diğer özellikler ise Okuma Modu ile Hub Görünümü oluyor. Okuma Modu’na geçiş yaptığınızda tarayıcıdaki dikkat dağıtan etkenler ortadan kalkarken sadece yazıya bakabiliyorsunuz. Hub görünümünde ise yer imleriniz, okuma listeleriniz, geçmişiniz ve indirmeleriniz bulunuyor.

   Tabii ki cihazlar arasında veri eşleştirmesi olmadan bu iyi bir port olmazdı, bu yüzden de Microsoft doğal olarak kullanıcıların eşleşme yapmasına imkân tanıyor. Her ne kadar şu anda eşleşme özelliği favoriler ve okuma listeleriyle kısıtlı olsa da şifreler ile Microsoft Store satın alımlarının ileriki bir tarihte ekleneceği kaydedildi.

   Microsoft Edge mobil sürümü kimler deneyebiliyor?

   Şimdiden yeni Microsoft Edge Mobil versiyonu denemek isteyenler için tarayıcının ön izleme sürümü Windows Insiders için geçerli ve maalesef şu anda sadece Amerika’daki kullanıcılar faydalanabiliyor. Microsoft Edge Mobil kullanımı için, uygulamayı iOS cihazına yüklemek isteyenlerin telefonuyla bilgisayarını Microsoft hesabı aracılığıyla bağlaması gerekiyor.

   Microsoft Edge iOS şu anda Amerika’daki kullanıcılar için aktif. İlerleyen günlerde Microsoft Edge Android platformuna da çıkış yapacak. Çok yakında Tüm dünyada kullanıma açılması beklenen Microsoft Edge mobil versiyonu adından uzunca söz ettirecek gibi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.