Meta, Oculus Quest 3 VR Başlığı Hakkında Bilgiler Verdi

   Oculus Quest 3 sanal gerçeklik başlığı gerçek dünyayı siyah beyaz ve bulanık olarak göstermek yerine tam renkli geçiş yapabilecek.

   Meta, Oculus Quest 3 VR Başlığı Hakkında Bilgiler Verdi

   Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook ve Instagram sayfaları üzerinden yaptığı açıklamayla Oculus Quest 2’nin büyük bir ilgi gören ve devamı niteliğinde Oculus Quest 3 sanal gerçeklik başlığını (şimdi resmi olarak Meta Quest 3 olarak bilinir) duyurdu.

   Zuckerberg’in duyurusu, uzun zamandır söylentileri dolaşan Apple VR başlığını sonunda görmeyi beklediğimiz WWDC 2023 konferansından sadece birkaç gün önce geldi.

   Quest 3, erişilebilir bir sanal gerçeklik deneyimi sunması açısından Quest 2 ile birkaç benzer özellik barındırıyor, ancak aynı zamanda onu değerli bir takipçi haline getirecek bazı yeniliklerle birlikte gelecek. Bunların başında yeni karışık gerçeklik yetenekleri geliyor; Quest 3, gerçek dünyayı siyah beyaz ve bulanık olarak göstermek yerine tam renkli geçiş yapabilecek.

   Bunun üzerine Zuckerberg, yeni başlığın Quest 2’ye göre “%40 daha ince” olacağını ve iki kat daha iyi grafik performansına sahip olacağını belirtti. İlginç bir şekilde, bunun Meta’nın “en güçlü başlığı” olduğunu ve hatta Meta Quest Pro’dan daha iyi performans sergilediğini ima ediyor.

   Meta Quest 3, bu yıl Sonbahar’da piyasaya sürülecek ve yurtdışı fiyatı 499 dolar civarında olacak. Meta Quest 3 hakkında henüz her ayrıntıyı bilmiyoruz, ancak Zuckerberg, daha fazlasını 27 Eylül’deki Meta Connect 2023 etkinliğinde öğreneceğimizi söyledi. Bu, beklediğimizden daha erken bir duyuruydu ve detayları Eylül ayında gerçekleşen Meta Connect etkinliğinde öğrenmiş olacağız. Seçilmiş kişilere yakın zamanda Quest 3’ün prototipini test etme fırsatı verildi ve Meta’nın Quest Gaming Showcase 2023 etkinliğinde, yeni donanımla ilgilenen insanlara oynayabilecekleri en iyi sanal gerçeklik oyunlarını gösterecek.

   Sanal gerçeklik, Apple başlığı spekülasyonu nedeniyle şu anda büyük bir ilgi görmekte ve Meta’nın çabalarının gölgede kalmamasını sağlamak istediği görülüyor. Quest 2, sanal gerçekliği en yaygın hale getiren başlık oldu, ancak son zamanlarda Meta Quest Pro ve HTC Vive XR Elite gibi daha yeni başlıkların piyasaya sürülmeleri, lansmanın ardından çok dikkat çekmedi. Meta, Quest 3’ün Metaverse tarafında azalan ilginin yeniden canlandırmasını umuyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.