Messenger’da Nasıl Hayalet Olunur?

   Mesajlaşma platformu olarak ayrılan Messengar’da kimi özellikleri nasıl engelleyeceğiz?

   Messenger’da Nasıl Hayalet Olunur?

   Facebook uzun yıllardan beri hayatımızda olan ve bir an bile vazgeçemediğimiz bir sosyal medya hesabı. Özellikle son zamanlarda herkes tarafından ne kadar çok kullanıldığından bahsetmeye bile gerek yok neredeyse, çünkü sonuç ortada.

   Google’dan sonra en çok girilen ikinci yer olarak karşımıza çıkıyor. Facebook gelişmeleri gerçekten günden güne yer ediyor sitelerde. İnanılmaz bir değişim süreci yaşıyor, elbette o kadar büyük değişimler görmüyoruz. Ama önemli olan kısım; kullanıcıların gözüne hitap eden derecede değişiklik göstermesi ve onların kullanımını rahatlatması, bunu da gayet gözle görünür derecede yapıyor diyebiliriz.

   Messenger olayı hepimizi oldukça mutlu etmişti, şimdilerde ise; Messenger üzerinde olan bir yenilikten ve değişimden bahsedeceğiz.

   Messenger ayrı bir platform oldu

   Facebook yakın zaman önce, anlık mesajlaşma platformu olarak Messenger uygulamasını, Facebook’tan ayrıştırdı. Öyle ki Messenger’da ayrı bir kullanıcı adı bile alabiliyorsunuz.

   Diğer sosyal medya hesapları gibi burada da okundu bilgisi ve aynı zamanda, çevrim içi olunup olunmadığı gözler önüne seriliyordu. Her ne kadar çevrim içi özelliğini kapatabiliyor olsak bile, göründü düzeyini kapatamıyoruz.

   Okundu bilgisi nasıl kapatılır?

   Okundu bilgisini kapatmak için henüz bir girişimde bulunmayan Facebook, bunu en kısa sürede çözecektir diye düşünüyorum. Çünkü çoğu insan bu konudan mustarip durumda.

   Peki nasıl kapatılabilir, bunun bir çözümü var mı? Elbette var ama maalesef aylık olarak 1.99$ civarında bir fiyat dahilinde sunuluyor. Ama şunu da bilmeniz gerekiyor ki, bunun karşılığını alıyorsunuz.

   Ghost for Chat sayesinde hem çevrim içi özelliğini hem de okundu bilgisini kapatabiliyorsunuz. Anlayacağınız gibi Messenger’da hayalet gibi dolaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.