Messenger Olmadan Facebook Bir Hiç!

   Neden bu kadar çok Facebook’u kullandığımızı düşündünüz mü? Çünkü bizler modern köleleriz!

   Messenger Olmadan Facebook Bir Hiç!

   Facebook en çok vakit geçirdiğimiz sitelerden bir tanesi. Pekâlâ bizler Facebook’da neden bu kadar çok vakit geçiriyoruz acaba? Çünkü insanlar artık sosyal medya kurdu olmuşlar ve aynı zamanda yaşamları bu doğrultuda devam etmeye başlamışlar.

   Her ne kadar bu durum biraz zararlı olsa bile, yine de insanlara bu konu hakkında bir şey demeye gelmiyor. Pekâlâ Facebook yenilikler peşinde mi, ki aslında her hafta neredeyse bir yenilik geliyor. Biraz bunlara bakacağız.

   Facebook’un mesajlaşma sistemi Messenger!

   Facebook uzun zamandır Messenger adlı uygulamayı kullanıyordu. Bildiğiniz üzere bu uygulama Facebook üzerinden mesajlaşmayı sağlıyor.

   Ama kısa zaman önce artık Messenger olmadan, mesajlaşmanın Facebook üzerinden mümkün olmayacağına değinildi. Zaten uzun zamanda beri Messenger’ı kullanmaya zorlayan bir yapı vardı Faceebok’da ama artık öyle bir boyut haline geldi ki resmen netler bu konuda, yani tam olarak kullanılacak.

   Zaten kimse bu durumdan memnun değilken, şimdilerde kullanıcılar çok daha fazla sinirlenecekler.

   Neden yalnızca Messenger’dan mesajlaşılacak?

   Bundan biraz önceki haberle baktığımız zaman, Faceebok’un neden böyle bir davranış sergilediğini az da olsa kestirebiliyoruz.

   Nedeni ise; Facebook’un Messenger üzerinden mesajlara daha kolay bir şekilde ulaşmakta olduğudur. Maalesef birisine mesaj atmak istediğiniz zaman direkt olarak Messenger uygulamasını yükle, sayfasına yönlendirileceksiniz.

   Her ne kadar kullanıcılar bu durumdan rahatsız olsalar bile, el mahkum. Bu da gözlerin önüne gerçekten modern köleliği sunuyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.