Messenger, Facebook İçerisine mi Gömülüyor?

   Messenger servisine doğrudan ana Facebook uygulaması üzerinden erişilecek, Messenger uygulamasına geçiş yapmadan görüşme yapılabilecek.

   Messenger, Facebook İçerisine mi Gömülüyor?

   Küresel çapta edindiği başarı ile tarihte iz bırakmayı başaran Facebook, farklı kararlar alarak gelişim göstermeye devam ediyor. Çeşitli yeniliklere imza atan geliştirici ekip, böylelikle servisi her daim güncel tutmayı hedefliyor.

   Şimdilerde ortaya çıkan bilgiler ise aslına bakılırsa eskiden geçerli olan bir durumun tekrardan aktif hale getirileceği anlamına geliyor.

   Buna göre “Facebook Messenger” servisine doğrudan ana Facebook uygulaması üzerinden erişmek mümkün olacak.

   Ek bir uygulama indirme ihtiyacı tarih olabilir

   2011 yılında yayınlanan Messenger uygulaması, hızlı bir gelişim göstererek pek çok kişi tarafından indirilmişti. Günümüzdeki popülerliğini koruyan anlık mesajlaşma ve görüşme uygulaması, elbette bu başarıyı ana Facebook hizmetine borçlu.

   Geride bıraktığımız yıllar içerisinde indirilmesi zorunlu hale getirilen Facebook Messenger, belirli bir kitle tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

   Facebook arkadaşlarınız ile yazışmak istediğiniz takdirde mobilde Messenger uygulamasını indirme durumunda kalıyorsunuz. Sızan bilgiler ise bu durumun tekrardan eski haline getirileceğini söylüyor.

   Yani Facebook uygulaması içerisinden Messenger uygulamasına geçiş yapmadan görüşme yapılabilecek. Nitekim bu da doğrudan Messenger uygulamasına olan ana ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

   Resmi olarak henüz doğrulanmadı

   Her ne kadar yaşanan yeni gelişme ek bir uygulama indirmek istemeyen kullanıcıları sevindirmiş olsa da henüz resmi bir bilgi paylaşılmadığını belirtelim.

   Konuyla ilgili Facebook cephesinden gelen bir açıklama yok. Nitekim bu da soru işaretini beraberinde getiriyor.

   Facebook, son yıllarda Messenger için epey büyük güncellemeler yayınladı.

   Hikaye, çıkartma ve daha pek çok fazla yeniliği uygulamaya dahil eden ekip, doğrudan uygulamanın farklı bir mecraya dönüşmesini sağladı.

   Ancak bir anda Messenger uygulamasını indirme zorunluluğunun kalkacak olması, kullanıcıları belirli ölçüde şaşırtıyor. Şimdilik gözler Facebook cephesinden gelecek olan yeni açıklamalara dönmüş vaziyette.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.