Mediatek’ten Yeni Mobil İşlemci P23 Ve P30 Geliyor

   Helio X30’un üst modelleri olarak geliştirilmesi amaçlanan Helio P23 ve Helio P30’un tanıtımları teknoloji severler tarafından merakla beklenmektedir.

   Mediatek’ten Yeni Mobil İşlemci P23 Ve P30 Geliyor

   Mobil işlemci üretimleri üzerine sıklıkla çalışmalar yapan ve bu alanda yaptığı çalışmalarda teknoloji devi olarak görülen Mediatek, son çalışmasıyla da teknoloji severlerin gönlünü kazanmayı başardı. Kendi alanında yaptığı işlemci üretimlerinde sağlam kadro ve profesyonel ekipleri kullanan Mediatek, yeni ürettiği iki yeni mobil işlemciyle mühendislik harikası ürünler ortaya koydu.

   Firma geliştirdiği yonga setleri ile birçok alana hizmet sağlamakta ve özellikle akıllı telefonların güç kaynağını sabitlemektedir. Bu sayede işlemcilerle birlikte performans gücünü artırmakta ve bataryalarda uzun ömür sağlamaktadır.

   Bunun yanı sıra MWC 2017’de duyurusunu yaptığı Helio X30 işlemcisi, dünya çapında yankı uyandırmış ve teknik özelleriyle en başarılı mühendislere bile meydan okumuştur. Bu sayede ismini hatırlatmayı başaran firma yaptığı çalışmaları artırarak Helio X30 işlemcisinin farklı modellerini de ortaya koymayı amaçlamaktadır. Her yeni ürününde ileri teknoloji özelliklerini kullanan firma, yeni üreteceği iki işlemci içinde son düzey teknolojik aletlerle çalışmaktadır. Bu sayede hassas mühendisliğin başarılı örneklerini sergilemekte ve teknoloji tutkunlarına üstün kalitede hizmet vermektedir. Helio X30’un üst modelleri olarak geliştirilmesi amaçlanan Helio P23 ve Helio P30’un tanıtımları teknoloji severler tarafından merakla beklenmektedir. Dünya çapında ilgi uyandıran bu çalışmanın, mühendislik anlamında birçok alanda kullanılabileceği düşünülmektedir.

   Helio P23 ve Helio P30 özellikleri

   Helio X30’un üst modelleri olarak geliştirilmesi planlan bu ürünlerin kısa süre içerisinde kullanıcılarıyla buluşturulması amaçlanıyor. Bu sayede mühendislik ve teknoloji alanına katkı sağlanması ve ileri teknoloji özelliklerinin dünya çapında geliştirmesi bekleniyor. Geliştirmeye çalışılan bu ürünler yonga setleri olarak adlandırılmaktadır. Setler 16 nm’lik sekiz çekirdekli işlemcileri içermektedir. Ürünlerde 2K’ya kadar ekran çözünürlüğü gerçekleştirilebilmektedir. Bu da bir LED televizyonunun ki ile aynı çözünürlüğü içermektedir.

   Bu sayede firma yüksek ekran çözünürlüğünü telefon kullanıcılarına sunmaktadır.

   Aynı zamanda işlemciler LPDDR4X bellek teknolojisine sahip olarak geliştirilmiştir. Bu teknolojiyle birlikte telefon üzerinde veri taban oluşturma, veri korunumu, veri aktarımı sağlanabilmektedir. Bu anlamda P serisi en güçlü donanıma sahip seri olarak görülmektedir. Helio P23 ve Helio P30 dünya üzerinde kullanılan Cat 10 desteğine de sahip olacaklardır.

   Bir dünya devi olan Mediatek bu alanda yaptığı çalışmalarda P serisi üzerinden takdir ve beğeni toplamayı başarmıştır. Bununla birlikte Helio P30 cihazının, TSMC’nin 12 nm olan fabrikasyon süreci ile üretilmesi beklenmektedir. Cihazlar üzerinde yapılan çalışmalar devam etmekte ve teknoloji tutkunları yeni ürünleri merakla beklemektedir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.