Litecoin Kurucusu Charlie Lee Bütün Ltc’lerini Sattı

   Litecoin kurucusu Charlie Lee bütün Litecoin birikimini elden çıkardığını Reddit üzerinden açıkladı.

   Litecoin Kurucusu Charlie Lee Bütün Ltc’lerini Sattı

   2011 yılında Litecoin’i kuran ve kripto para işine giren Charlie Lee, neredeyse elindeki tüm birikimi sattı. Durumu Reddit üzerinde açıklayan Lee, kripto para birimi sektöründe oldukça tanınan bir isim.

   Manipülasyonla suçlanıyordu

   Coinbase’de mühendislik yapan ve daha sonra LTC’yi kuran Charlie Lee, konuya ilgili kişilerin de yakından tanıyacağı bir isim. Twitter üzerinde neredeyse 400 bin takipçisi olan Charlie Lee, her ne kadar LTC hakkında tweetler atmadığını iddia etse de belli bir kesim tarafından piyasayı manipüle etmekle ve kendi çıkarına kullanmakla suçlanıyordu.

   Charlie Lee hatta bu konuya ilişkin ‘Ne zaman Litecoin fiyatlarıyla ilgili olumlu ya da olumsuz bir haber versem, kendi çıkarımı gözetmekle suçlandım’ sözlerini kullanmıştı. Açıkçası şu anda Lee’nin ne kadar LTC’ye sahip olduğunu ve toplamda ne kadar sattığını bilmiyoruz fakat elindeki miktarın artık çıktığı bir gerçek. Kendisi de bu durumun garip hissettirdiğini fakat diğer yandan yenilendiğini, Litecoin’i bırakmayacağını dile getirdi.

   Charlie Lee Litecoin’e destek vermeye devam edecek

   Hâlâ zamanını Litecoin üzerinde çalışarak geçireceğini dile getiren Charlie Lee, bu kripto para birimi başarıya ulaştığında kendisinin de farklı yollardan ödüllendirileceğini ve bunun direkt LTC sahibi olmakla gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.