LinkedIn’in Satışı Tamamlandı!

   İş dünyasının en önemli sosyal medya sitesi olan LinkedIn geçtiğimiz aylarda Microsoft’a satılmıştı. Microsoft satın alım sürecinin tamamlandığını açıkladı.

   LinkedIn’in Satışı Tamamlandı!

   Teknoloji ve yazılım devi Microsoft’un hiç beklenmedik bir anda satın aldığını duyurduğu ve iş dünyasının en önemli sosyal medya sitesi olan LinkedIn’in satın alınma süreci nihayet tamamladı. Microsoft’un teknoloji dünyasının en büyük satın alımlarından birisini gerçekleştirerek LinkedIn’i satın alması pek çok kişide şaşkınlık yaratmıştı.

   LinkedIn geçtiğimiz aylarda Microsoft’a satıldı

   Microsoft’un 26.2 milyar dolara satın almış olduğu iş dünyasının en büyük sosyal medya sitesi LinkedIn iş dünyasında bulunan diğer kişilerin iletişimini sağlayan kariyer ve haber sitesi olarak karşımıza çıkmıştı. LinkedIn’in satın alım süreci Avrupa Komisyonu’nca da onaylandıktan sonra resmen Microsoft’a katıldı.

   Microsoft, Avrupa Birliği Komisyonu’nda bulunan rekabet kurullarından da onayların alınmasının ardından satın alınma sürecinin tamamlandığını duyurdu. LinkedIn bilindiği gibi Reid Hoffman, Allen Blue, Konstantin Guericke, Eric Ly ve Jean-Luc Vaillant tarafından 2002 yılında Kaliforniya’da kurulmuştu. LinkedIn’in 2016 itibariyle toplamda 400 milyon kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcıların 106 milyonu aktif olarak LinkedIn’i kullanıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.