LineageOS 15.1 Belli Telefonlar İçin Çıkıyor

   Bir dizi telefon modeli için yeni LineageOS sürümü çıktı.

   LineageOS 15.1 Belli Telefonlar İçin Çıkıyor

   İki yıl önce CyanogenMod’un bıraktığı kalıntılardan doğan ROM türü LineageOS nihayet Android 8.1 sürümünü yayınlamaya hazır. LineageOS 15.1 yeni ekip tarafından kontrol edilen ilk sürüm olurken, yine de CyanogenMod’un pek çok özelliğini LineageOS içinde bulmak mümkün.

   LineageOS 15.1 her cihaza gelmedi

   Çeşitli Android akıllı telefonlara LineageOS 15.1 gelmeye başladı. Fakat yine de bu stabil sürüm olmayacak ve çok sayıda hata yer alabilir. Dolayısıyla eğer bu sizin için problem yaratacaksa, denemeden önce daha stabil sürümün çıkmasını bekleyebilirsiniz.

   170’den fazla Android cihazda LineageOS desteği bulunurken, yeni güncelleme ise sadece 11 cihaza gelecek. Yani cihazınızın ismi aşağıda yer almıyorsa, LineageOS 15.1 ROM sizin telefonunuza yayınlanana kadar beklemelisiniz. Şu anda yeni sürümle uyumlu olan telefonların listesi şu şekilde;

   – Google Nexus 6P

   – Google Nexus 5X

   – LeEco Le Pro3 / Le Pro3 Elite

   – OnePlus 3 / 3T

   – OnePlus 5 / 5T

   – Samsung Galaxy Tab S2 (2016)

   – Xiaomi Mi 5

   – Xiaomi Mi 5S

   – Xiaomi 5S Plus

   Söylediğimiz gibi yeni LineageOS sürümü sadece yukarıdaki cihazlarla uyumlu ve bunlardan birine sahipseniz deneyebilirsiniz. Yine de yeni ROM’un bu sürümünde şimdilik bolca hata olduğunu hatırlatalım.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.