Line Kripto Para Kullanmaya Başlayacak

   Popüler sohbet uygulaması Line artık kripto para birimleriyle entegre şekilde çalışacak.

   Line Kripto Para Kullanmaya Başlayacak

   Japonya’nın en popüler sohbet uygulaması olan ve aylık 168 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılan Line, yakında kripto para birimleriyle entegrasyon kurabiliyor. Firma şu anda birden fazla firmayla kripto para entegrasyonu için görüşmeleri sürdürüyor ve bunları Line Pay’de mobil ödeme servisi olarak eklemek istiyor.

   Line kripto paralarla yakında ödeme almaya başlayacak

   Japonya’da çok yoğun kullanılan mesajlaşma uygulaması Line’ın böyle bir karar alması önemli çünkü bu gösteriyor ki gelecekte daha pek çok sosyal servis de kripto para birimleriyle entegre olabilir. Konuyla yakından ilgili insanlara göre Tokyo menşeli firma bunun için birden fazla servisle görüşme yapıyor.

   Bilindiği gibi Line’da Line Pay ile mobil ödemeler yapılıyor ve çok fazla seçenek sunuluyor. 2014 yılında başlayan servis çok sayıda bankayla iş birliği içinde fakat ilk defa kripto parayla da üye olma, servislerden faydalanma fırsatını verecek.

   Line’ın şu anda yaklaşık 11 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve en çok Japonya, Tayvan, Tayland ve Endonezya gibi ülkelerde kullanılıyor.

   Bakalım ilerleyen dönemlerde farklı şirketler de kripto para birimleriyle ödeme almayı devam ettirecek mi?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.