LG Para İadesi Yapıyor!

   Google’ın Nexus 5X cihazını üreten LG, Google’ın Nexus 5X cihazlarında olan donanımsal sorunlar yaşayan kullanıcılara para iadesi yapmaya başladı. İşte tüm detaylar.

   LG Para İadesi Yapıyor!

   Donanımsal sorunlar yaşayan kullanıcılara para iadesi

   Bir süre önce sonlandırmış olduğu Nexus cihazlarının sonuncusu olan Nexus 5X LG tarafından üretilmişti. LG’nin üretim hatasından dolayı oluşan ve bazı Nuxus 5X’lerde yaşanan donanım sorunlarının pek çok yerle paylaşılmasıyla birlikte LG para iadesi kararı aldı.

   İnternet üzerinde pek çok kişinin sorunlarını aktardığı platform olan Reddit üyelerinin aktardığı bilgilere göre, garanti kapsamında olan akıllı telefon donanımsal bir sorundan dolayı bozulmuş ve cihaz sürekli kendi kendini yeniden başlatma haline geliyor.

   Bu sorunun düzeltilmesi için LG ile bağlantıya geçen kullanıcı Nexus 5X cihazı için LG’den para iadesi almış. LG yetkilileri bunun nedenini Google’ın Pixel cihazlarına yönelmesiyle birlikte Nexus 5X cihazlarının üretiminin sonlandırıldığını bu sebeple yeni bir Nexus 5X ya da Nexus 5X tamiri yapılamayacağı için para iadesi politikasının izlendiğini açıkladı.

   LG’nin bu açıklamasının ardından aynı ve benzer sorunları yaşayan pek çok Nexus 5X kullanıcısı cihazlarını teslim etti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.