LG, 6G Teknolojisi İçin Çok Erken Bir Hamle Yaptı

   5G teknolojisi çok yeni ve dünyada belli bölgelerde kullanılabiliyor. Buna rağmen LG, gelecek dönemi göz önünde bulundurarak 6G için harekete geçti.

   LG, 6G Teknolojisi İçin Çok Erken Bir Hamle Yaptı

   Güney Koreli teknoloji devi LG, özellikle ilerleyen yıllarda önemli bir yere sahip olacağı düşünülen 6G için önemli bir adım attı.

   Güney Kore Bilim ve Teknoloji Enstitüsü ile birlikte hareket eden firma, yeni bir araştırma merkezi açacaklarını duyurdu. Amaç, 6G iletişim teknolojisi adına çeşitli çalışmalar yapmak.

   5G henüz yaygınlaşmadı

   Şu anda dünya geneline baktığımızda 4G teknolojisinin genel bir kullanım oranı yakaladığını görüyoruz. Ancak aynı şeyi 5G için söylemek ne yazık ki mümkün değil.

   Belli başlı ülkelerin devreye aldığı 5G, özellikle bazı şehirlerde kullanılabiliyor. Ancak buna rağmen 4G gibi bir genel yaygınlıktan söz edemiyoruz.

   Hal böyle iken 6G teknolojisinin konuşulmaya başlanması ise elbette dikkat çekmeyi başarıyor.

   Konuyla ilgili önemli bir çalışma gerçekleştiren LG, gelecek dönemi göz önünde bulundurarak 6G için harekete geçti. Kurulacak olan araştırma merkezi bünyesinde yapılacak olan çalışmaların 6G teknolojisinde önemli bir gelişme olarak kayda geçmesi bekleniyor.

   Geleceği gören LG, nitekim 5G’nin yaygınlaştıktan sonra 6G için çalışmaların başlayacağını kestiriyor.

   6G ile hayatımıza girecek olan yenilikler

   5G teknolojisini düşünecek olursak 6G için bir tahminde bulunmak az da olsa mümkün.

   Ultra hızlı internet bağlantısına olanak tanıyan 5G, mobil internet kullanımına önemli bir yenilik kazandıracak. Çekim ağı içerisinde interneti olağanüstü hızda kullanmak mümkün olacak. Benzer durumun 6G ile farklı bir boyut kazanması bekleniyor.

   6G sayesinde mobil internet çok daha hızlanacak olsa da elbette bu teknolojinin tam olarak beraberinde neler getireceği bilinmiyor.

   Fizibilite ve ağ çalışmalarının yapılmaya başlanmasından sonra çok daha detaylı bilgiler edinmemiz olası gözükmekte.

   Ayrıca LG’nin yürüteceği çalışmalar sonucunda da önemli detayların ortaya çıkacağı ön görülüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.