KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

   KYK Wifi çıkış yapma linki ve wifi.kyk.gov.tr adresinde yaşanan giriş-çıkış sorunlarının çözümlerini detaylarıyla bir araya topladık.

   KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

   KYK wifi çıkış yapamıyorum. Wifi KYK çıkış yapma işlemini nasıl tamamlarım? KYK portalda giriş ve çıkış sorunlarının çözümü nedir?

   Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun ücretsiz internet projesi olan KYK wifi ağında teknik ve kullanıcıdan kaynaklanan problemler yaşanmakta. Bu problemlerin teknik kısmı için çözüm maalesef yok ancak kullanıcıdan ya da cihazınızdan kaynaklı problemlerin çözümü mümkün.

   Haberimizin devamında KYK wifi çıkış ve giriş nasıl yapılır detaylıca açıkladık. Ayrıca KYK internetini kullanırken daha az sorun yaşamanız için çeşitli önerilerimiz olacak.

   KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır?

   KYK wifi giriş işlemi, doğrulama sayfası denilen wifi.kyk.gov.tr adresi üzerinden yapılır. Bu adres yalnızca KYK wifi ağına bağlandığınızda açılır, 4.5 G ile doğrulama sayfasını açamazsınız. Ayrıca ağa sağlıklı bir şekilde bağlandığınızda bu sayfa tarayıcınızda otomatik olarak açılacaktır. Açılmıyorsa tarayıcınızın adres satırına yazarak doğrulama sayfasına erişebilirsiniz.

   Bu sayfadan TCKN ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yap butonu çalışmıyorsa ya da sayfada herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa, KYK wifi giriş işlemini Chrome tarayıcısının güncel sürümü ile yapmayı deneyin. Bütün bu işlemleri yapmanıza rağmen KYK wifi giriş ekranı açılmıyorsa portal bağlantısını gerçekleştirememiş olabilirsiniz.

   • Kullandığınız cihazda VPN aktif ise kapatmalı ve ardından KYK wifi giriş için doğrulama sayfasına ulaşmalısınız.
   • KYK wifi giriş ekranına bilgisayardan ulaşmaya çalışıyor ve doğrulama ekranına ulaşamıyorsanız kablosuz sürücünüzü güncellemeyi deneyiniz.
   • Mobil cihazdan KYK wifi giriş ekranına ulaşamıyorsanız cihazınızdaki mobil bağlantıyı (mobil veri bağlantısı) kapatmayı deneyin.

   KYK Wifi Giriş Ekranında Maksimum Giriş Hakkınız Doldu

   KYK wifi ağında her kullanıcı şifresi ile aynı anda tek bir cihazdan ağa bağlanabilir. KYK wifi giriş ekranında maksimum giriş hakkınız doldu uyarısı alıyorsanız ağda başka bir cihazla bağlantınız aktif olabilir. Yeni bir cihazdan ağa bağlanabilmek için ağa bağlı diğer cihazınızdan KYK wifi çıkış işlemini yapmanız gereklidir. Ağa bağlı diğer cihazınızdan çıkış yaptıktan sonra bağlantı kurmak istediğiniz yeni cihaz ile KYK wifi giriş ekranında şifrenizle yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz. KYK wifi çıkış esnasında sorun yaşamanız durumunda aşağıdaki detayları inceleyebilirsiniz.

   KYK Wifi Çıkış Yapma

   KYK wifi çıkış yapma işlemi için doğrulama sayfasındaki çıkış butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu sayfada butona tıkladığınız halde buton çalışmıyorsa ya da sayfa tepkisiz kalıyorsa wifi bağlantınızı kontrol edin. Bağlantınız kesintiye uğramış olabilir. Diğer sayfalar açılıyorsa, çıkış düşmesine tıkladıktan sonra KYK wifi çıkışını yapabilmek için uzun bir süre beklemeniz gerekebilir. KYK wifi çıkış işlemini bulunduğunuz yurdun internet ağı içerisinde veya KYK wifi ağına bağlı başka bir yurtta yapabilirsiniz. KYK wifi giriş ve çıkış işlemi için wifi.kyk.gov.tr adresine ulaşmanız gerekmektedir. İlgili adrese normal bir ağdan ulaşmak mümkün değildir. Kaldığınız yurt veya ağa bağlı diğer yurtlar dışında herhangi bir yerden KYK wifi ağına bağlanamazsınız.

   Yoğun saatlerde KYK wifi giriş ve çıkış yapma işlemi normalden çok uzun sürmektedir. Ayrıca KYK internetini sağlıklı bir şekilde kullanmak için mobil cihazlarda 4.5 G bağlantısını kapatmayı, KYK wifi ağını aynı anda bir cihazda kullanabileceğinizi unutmayın.

   Yukarıda belirtilen tüm önerileri uyguladığınızda KYK wifi çıkış yapma sorunu yaşamamanız gereklidir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.