KYK Burs ve Kredi Başvurusu Başladı! İşte Başvuru İşlemleri

   Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınacak burs başvuruları için resmi sürece başlandığı ifade edildi. İşte KYK burs başvuru işlemleri.

   KYK Burs ve Kredi Başvurusu Başladı! İşte Başvuru İşlemleri

   Üniversiteye yeni başlayan ya da üniversite eğitimini sürdüren öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu üzerinden başvurularını yaparak burs almaya hak kazanabilecek. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda 150 bin kişiyle sınırlandırıldığı belirtilen burs işlemlerinde öğrencilerin kriterlere uymasının çok önemli olduğu ifade edildi.

   150 bin kişi sıralanacak

   Yapılan başvurularda kriterler doğrultusunda sıralamanın yapılacağı ve 150 bin kişilik kontenjan dolduktan sonra burs işlemlerinin tamamlanacağını ifade edilirken başvuru süresinin başlanmasıyla birlikte yoğun bir ilgi görüldü.

   Twitter üzerinden yapılan açıklama ile başvuru süresinin resmen başladığı ifade edilirken burs başvurusu dışında kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler de kolay bir şekilde başvurularını iletebilecek.

   Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi üzerinden yapılabilecek olan başvuruların 12 Ekim Çarşamba gününe kadar süreceği ifade edilirken öğrencilerin bu tarihe kadar başvuru yapması halinde burs ve kredi alma imkanından yararlanabileceği ifade edildi.

   Başvuru süresinin kaçırılması halinde ise öğrencilerin ek bir süresi olmayacağından dolayı diğer başvuru dönemine kadar kişilerin beklemesi gerekecek.

   E-devlet KYK başvuru

   KYK başvuru işlemleri için kullanıcıların aynı zamanda e devlet üzerinden de başvuru yapabilmesi mümkün. E devlet girişi ile yapılacak onaylama işlemleri sonrasında gerekli olan tüm bir kimlik bilgileri e devlet profili üzerinden alınacak ve kişiler bu sayede kolay bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

   Burs ve kredi başvurularını yoğun bir ilgi gösterilirken, önümüzdeki günlerde başvuru süresinin sona ermesinin ardından sonuçlar açıklanacak. Böylece burs almaya hak kazanan öğrenciler açıklanacak.

   İlginizi çekeceğinizi düşündüğümüz KYK wifi çıkış yazımızı incelemenizi öneririz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.