Kullanıcı Sayısında Snapchat Twitter’ı Geride Bıraktı!

   2011’in sonlarına doğru piyasaya çıkan sosyal medya platformu, kısa sürede Twitter’a kafa tutar hale geldi. Üstelik burun farkıyla önüne bile geçti.

   Kullanıcı Sayısında Snapchat Twitter’ı Geride Bıraktı!

   Akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip, kullanıcıların birbiriyle metin, resim, ses veya video paylaşımında bulunmasını sağlayan anlık mesajlaşma uygulaması olan Snapchat büyük gelişim gösterdi. Arkada iz bırakmadan paylaşım yapabilmenizi ve gönderdiğiniz mesajların en fazla 10 saniye görüntülenebilmesi ile tam bir çapkınlık platformu olan Snapchat çok fazla ilgi gördü. İnsanların kendini diğer platformlara oranla daha özgür hissettiği ve paylaşım sonrasında başlarının ağrımamasını sağlayan anlık mesaj uygulaması, “sen benim sevgilime niye mesaj attın?!” sorularını da tarihe karıştırdı. Sonuçta yerel mahkemelerde dahi ispat yoksa suçta yoktur.

   Zamanında 3 milyar teklif aldı

   Kuruluşundan 2 yıl sonra Facebook tarafından satın alınmaya çalışılan platform, 3 Milyar Dolar gibi uçuk bir rakamı reddetmişti. Fakat üzerinden 3 yıl geçen olayda, yapımcı Evan Spiegel’ın ne kadar doğru bir karar vererek haklarını devretmediğini anlamak mümkün.

   Twitter’ı geçti

   Günlük aktif kullanıcısı 140 milyon olan Twitter, 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Snapchat’e liderliği kaptırarak ikinci sıraya düştü. Önceki yıllarda çok fazla ilgi gören Twitter, bu sıralar reklam bulma konusunda ciddi sıkıntılar yaşarken, Snapchat reklam şirketlerinin ilgi odağı oldu.

   Twitter hakkında yazılmış, Twitter hesap silme başlıklı haberimiz en çok okunanlar kategorisindedir. Twitter hesap silme linki konulu içeriğimiz ilginizi çekebilir!

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.