Kripto Paralar Belarus’ta Artık Yasal Oluyor

   Yasayla birlikte madencilik operasyonları, ICO’lar ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere tüm kripto para aktiviteleri legal hâle gelecek.

   Kripto Paralar Belarus’ta Artık Yasal Oluyor

   Kripto ilişkili aktiviteler alınan yeni kararla birlikte artık Belarus’ta yasal statüde kabul edilecek.

   28 Mart itibariyle ülkede ‘Dijital Ekonominin Gelişimi Üzerine’ adlı bir başkanlık kararnamesi yayınlanırken, ülkenin amacı bu şekilde dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen girişimcileri iç piyasaya yönlendirmek. Eski Sovyetler Birliği ülkesinde eşi benzeri görülmemiş özgürlükler ve cömert teşvikler uygulanacak, böylece kripto para şirketlerinin yatırımları arttırılacak.

   Kripto para işine vergi konulmayacak!

   Bilindiği gibi Belarus’un Avrupa’daki şöhreti kötü politikacılar yüzünden biraz şüpheli. Bu yüzden de ülke batılı iş adamları üzerindeki imajını geliştirmek istiyor. Moskova hükumetinin yakın ittifakı olan Belarus, aynı zamanda Avrupa’daki son diktatörlüklerden birisi olarak da tanınıyor. Fakat bugünden itibaren ülkede kripto para özgürlüğü başlayacak ve kapsamlı düzenlemeler yürürlüğe girecek.

   Aslında 8 numaralı bu kararname geçtiğimiz yılın Aralık ayında Başbakan Alexander Lukashenko tarafından imzalanmıştı fakat yürürlüğe girmesi bu tarihi buldu.

   Yasayla birlikte madencilik operasyonları, ICO’lar ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere tüm kripto para aktiviteleri legal hâle gelecek. Bu durumun Belarus ekonomisine büyük katkıda bulunması beklenirken, önümüzdeki beş yıl boyunca vergi dahi alınmayacak ve böyle bir teşvik sunulacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.