Kripto Para Suçları Güney Kore’de 600 Milyon Dolara Ulaştı

   Güney Kore Cumhuriyeti tarafından verilen bilgilere göre ciddi miktarda kripto para aklaması gerçekleştirildi.

   Kripto Para Suçları Güney Kore’de 600 Milyon Dolara Ulaştı

   Güney Kore Cumhuriyeti tarafından verilen bilgilere göre geçtiğimiz dönemde kripto para alanında ülkede neredeyse 600 milyon dolar değerinde suç işlendi!

   Kripto paralarla milyonlarca dolarlık suç işlendi

   ROK Customs Service tarafından yayınlanan açıklamaya göre, kripto sektöründeki suç oranı giderek artarken, maddi boyutu da tepe noktasına erişti. Yasadışı para birimi takasları da buna dahil olurken, Güney Kore hükumeti ise önlem almanın planlarını yapıyor.

   KCS hâlâ web sitesinde yasadışı para transferlerine engel olduklarını dile getirse de bunun pratikte pek de uygulandığını söyleyemeyiz. Görünüşe göre kripto paralar sanal cüzdanlar aracılığıyla yurt dışına gönderildiler ve ardından normal para birimleri hâlinde ülkeye tekrar sokuldular. Bu da çok ciddi miktarda kayıt dışı para oluşturdu.

   Hükümet soruşturma başlattı

   Kurumdan yapılan açıklamaya göre şu anda yasadışı kripto para aktarımları hükumetin özel birimleri tarafından dikkatlice izleniyor ve en yakın zamanda çözüme kavuşması için çaba harcanıyor. Her ne kadar neler yapılacağı hakkında yeteri kadar ayrıntı verilmese de son dönemde Güney Kore’de kripto paraların ciddi sorun olduğunu biliyoruz.

   Doğu Asya’nın dördüncü en büyük ekonomisi olan Güney Kore, bakalım ilerleyen dönemlerde yasadışı para aktarımına, para aklamaya ve kripto para takaslarına karşı ne gibi önlemler alacak? Bekleyip göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.