Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)

   Kodak, fotoğrafçılara özel kendi kripto parasının (KODAKCoin) tanıtımını yaptı.

   Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)

   CES 2018’te sadece teknoloji ve sanal gerçeklik ürünleri tanıtılmadı, aynı zamanda kamera üreticisi Kodak da buradaydı ve son derece ilginç bir ürünle karşımıza çıktı.

   Kodak kripto parası KODAKCoin geliyor

   WENN Digital’in yanında Kodak, kendi kripto para birimini CES 2018’de resmen tanıttı. Bu kripto paranın amacı ise fotoğrafçıların yasal haklarını korumak ve kullanımdan kaynaklı ödemelerini doğru şekilde aldıklarına emin olmak.

   Bu yeni kripto para birimine KODAKCoin adı verilirken, fotoğrafçıların yeni ve eski eserlerini güvenli bir şekilde kaydetmesini sağlayacak ve bu konuda da KODAKOne tarafından desteklenecek. Tıpkı BitCoin ve diğer dijital para sistemleri gibi KODAKOne da kendi içinde global bir ağ kuracak ve fotoğrafçıların haklarını koruyarak ödemelerini almalarını sağlayacak.

   KODAKCoin amacı fotoğrafçıları korumak

   Konuya dair Kodak CEO’su Jeff Clarke da bazı açıklamalarda bulunurken, fotoğrafçıların çalışmalarını kontrol ederken zorlu mücadeleler verdiğini ve problemi bu şekilde çözmek istediklerini dile getirdi. Kendilerinin her zaman fotoğrafçılığı ve lisansları sanatçılar için kolay hâle getirmek için çabaladıklarını aktaran Clarke, bu yüzden böyle yenilikçi bir adım attıklarını belirtti.

   Şirkete göre hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar bu yeni Kodak kripto para sistemine kayıt olabilecek ve çalışmalarından para kazanabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.