Karşınızda Dünyanın En Güvenli Telefonu: Solarin

   Sirin Labs adlı bir firma, akıllı cep telefonu sektöründeki ilk ürününü bugün itibariyle tanıtma hazırlığı içerisinde. Bu akıllı cep telefonun en dikkat çeken özelliği ise dünyanın en güvenli telefonu olması. İşte detaylar!

   Karşınızda Dünyanın En Güvenli Telefonu: Solarin

   İngiltere merkezli olan yeni teknoloji firması Sirin Labs, bugün itibariyle ilk akıllı cep telefonu çözümünü kullanıcıları ile paylaşıyor. Akıllı cep telefonu piyasasına son derece hızlı bir giriş yapmayı hedefleyen firma, Solarin telefonun dünyanın en güvenli cep telefonu unvanı taşımasını amaçlıyor.

   Sirin Labs firmasının Solarin isimli bu akıllı cep telefonu, askeri standartlarda high end güvenlik sistemlerine sahip olduğu için barındırmakta olduğu güvenlik performansı ile dikkat çekmeyi başarıyor. Dünyanın en gelişmiş gizlilik teknolojisini barındıran cihazı ürettiği iddia edilen Sirin Labs ayrıca ilginç bir sicile de sahip.

   Cihaz askeri donanıma sahip olacak!

   İlk etapta barındırdığı askeri seviyede bütünleşmiş şifreleme sistemi içermekte olan Solarin isimli bu cihaz, güvenli telefon görüşmeleri çerçevesinde Shielded Mode isimli bir seçeneğe sahip. Her ne kadar cihazın çalışma prensibinin nasıl olduğu hususunda Sirin Labs firmasından detaylı bir bilgi alınmamış da olsa, cihazın birçok dahili güvenlik yazılımları ile donatıldığı iddialar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra gizlilik ve güvenlik gibi unsurlar cihazın odağında yer alıyor olsa da mevcut özellikleri ile cihaz standart bir akıllı cep telefondan çok daha üst bir performans sunma amacı güdüyor.

   Solarin’in teknik özellikleri

   5.5 inç boyutunda 2K ekrana sahip olan Solarin, Snapdragon 810 işlemciye sahip olacak. Ayrıca lazer yardımlı oto focus özelliği ile 23.8 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera da cihaz ile birlikte gelecek. Bunların yanı sıra Wi-Fi, WiGig ve MU-MIMO destekleri de cihazda yer alacak.

   Solarin adlı dünyanın en güvenli telefonu, Londra şehrinde düzenlenecek olan bir etkinlik kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Yani bizler de cihaz tanıtıldıktan sonra daha kesin bilgiler edinmiş olacağız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.