Karşınızda Dönen Kamerası ile Asus ZenFone 6

   48 MP + 13 MP ikili kamera sistemi ile son derece iddialı olan ZenFone 6, lazer otofokus, f/1.79 diyafram ve 123 derece geniş açı özelliklerine sahip.

   Karşınızda Dönen Kamerası ile Asus ZenFone 6

   Akıllı telefon sektöründeki söz hakkını arttırmaya niyetli olan Asus, her yıl birbirinden başarılı modele imza atıyor. Şirketin bu sene gözler önüne serdiği amiral gemi modeli ZenFone 6 ise tasarım açısından son derece farklı bir özellik ile geliyor. Cihaz, dönen kamera sistemi neticesinde çerçevesiz ekran özelliği sunmayı başarıyor.

   Hem ön hem arka kamera bir arada

   Cihazların tam anlamıyla çerçevesiz olmasını hedefleyen üreticiler, önlerindeki ön kamera engelini çeşitli mekanizmalar neticesinde ortadan kaldırıyor. Bu duruma örnek teşkil eden Asus ZenFone 6 modeli, tek bir kamera bölümüne sahip olacak. Bu kamera bölümü, istenildiği takdirde öne veya arkaya çevrilebilecek. Böylelikle farklı yönlerden fotoğraf ve video çekmek mümkün olacak.

   6.4 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelen ZenFone 6, 2340 x 1080 piksel çözünürlük desteği sunuyor. Yüzde 92 ekran gövde oranı ile mükemmel bir tasarım noktasına erişen model, ekran kısmında 600 nit parlaklık değerini destekliyor. Böylelikle son derece parlak ve canlı bir ekran performansı elde ediliyor.

   Otomatik açılan kamera bölümü

   Kullanımı kolaylaştıran kamera, otomatik bir şekilde kontrol ediliyor. Bu durum, doğrudan kullanıcıya pratiklik sunuyor. Gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alan cihaz için 6 GB RAM + 64 GB depolama ve 8 GB RAM + 256 GB depolama seçenekleri tercih edilebilecek.

   48 MP + 13 MP ikili kamera sistemi ile son derece iddialı olan ZenFone 6, lazer otofokus, f/1.79 diyafram ve 123 derece geniş açı özelliklerine sahip. Üst düzey bir kamera deneyimi sunacak olan cihazda aynı zamanda yapay zeka desteği de bulunuyor. 25 Mayıs 2019 tarihinde satın alınabilir olacağı belirtilen modelin başlangıç fiyatı 499 Euro, en üst seçeneği ise 599 Euro etiket fiyatına sahip.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.