İşte iPhone 7’nin Geekbench Sonuçları

   iPhone 7 ile ilgili bir bilgi daha ortaya çıktı.

   İşte iPhone 7’nin Geekbench Sonuçları

   Artık gelenekselleşmiş olan ve Apple tarafından Eylül aylarında düzenlenen yeni cihaz tanıtımları, 7 Eylül’de kaldığı yerden devam edecek. Bu tarihte de merakla beklenen iPhone 7 tanıtımı yapılacak. Herkes kendini 7 Eylül tarihine saklarken, bu cihaza ilişkin Geekbench yani işlemci testlerinin sonuçları bir anda gündeme oturdu.

   iPhone 7 hakkında bu kadar fazla araştırmalar yapılmasının tek sebebi, günden güne cihaz ile ilgili sızdırılan bilgilerdir. Kamera özelikleri, fiyatları, renk seçenekleri ve kablosuz kulaklık yapılanmasının ardından, daha önemli bir bilgi sızdırıldı. Bu bilgide bir tablo yer alıyor ve iOS 10.1 işletim sistemindeki cihazların Geekbench sonuçları bulunuyor. Bu tablo açığa çıkar çıkmaz, birçok uzman tarafından iPhone 7 için notlar verilmeye başlandı.

   Geekbench sonuçları kafaları karıştırdı

   iPhone 7 bilindiği gibi A10 yonga setine sahip bir cihaz olarak piyasaya çıkarak. Geekbench sonuçlarının olduğu tablodaki değerler, tek ve daha fazla çekirdekli olarak iki ayrı şekilde hesaplanmıştır. Buna göre; tek çekirdekli iPhone 7’nin 3379, çoklu çekirdek yapısındaki iPhone 7’nin ise Geekbench sonucunun 5495 olduğu görülüyor.

   Sızdırılan bu bilgi sadece hız konusunda merak edilenleri değil, cihaz hakkındaki iddiaların da tekrar düzenlenmesine neden oldu. Çünkü birçok uzman iPhone 7 Plus için 3 GB RAM desteği olduğunu iddia etmişti. Test sonuçlarında cihazların özellikleri incelendiğinde ise sadece 2 GB RAM özelliği bulunduğu anlaşıldı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.