iPhone’unuzu Hızlandırmanız İçin İpuçları

   Sistem temizleme ve hızlandırma uygulamalarını daha çok Android’de görüyoruz ve Apple’da neredeyse hiç sistem temizleme ve hızlandırma uygulaması yok.

   iPhone’unuzu Hızlandırmanız İçin İpuçları
   Sistem temizleme ve hızlandırma uygulamalarını daha çok Android‘ de görüyoruz ve Apple‘ da neredeyse hiç sistem temizleme ve hızlandırma uygulaması yok. Ancak Apple cihazlar da arada bir bakım istiyor. iPhone‘ unuzu arada bir temizlemelisiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

   İşte size birkaç ipucu…

   1. Eski fotoğraf ve videolarınızı silin.
   2. Eski mesajları silin.
   3. İhtiyaç duymadığınız ve kullanmadığınız uygulamaları silin.
   4. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
   5. Safari ön-belleğini temizleyin. iPhone’ unuzda gezindiğiniz siteler, ön-belleğinizde tutulur ve zamanla belleğinizi doldururken cihazınızın yavaşlamasına neden olur. Safari ön-belleğinizi temizlemek için Ayarlar > Safari kısmından “Tarihçeyi Sil” seçeneğini kullanabilirsiniz.
   6. Otomatik güncellemeleri kapatın. Otomatik güncellemeler, internete bağlandığınızda otomatik olarak uygulamalarınız güncelleşir. Bu da cihazınızı yavaşlatabilir. Otomatik güncelleme seçeneğini kapatarak güncellemeleri manuel olarak kendiniz yaparsanız, sürekli arka planda uygulama güncellemeye çalışmayacağından cihazınızın hızında artış görülecektir. Ayarlar > iTunes & App Store > Otomatik İndirmeler kısmından Güncelleme seçeneğini kapatın.
   7. Cihazınızı belirli aralıklarla yeniden başlatın. Cihazınızı yeniden başlatmaktan çekinmeyin. Cihazınızın daha verimli çalışması için iPhone’unuzu belirli aralıklarla yeniden başlatmanızı öneriyoruz.
   8. Yazılım güncellemelerini bekletmeyin. Eğer cihazınıza yeni bir yazılım güncellemesi geldiyse kesinlikle hemen uygulayın. Yazılım güncellemesi boşuna gelmez. Cihazınızın performansını arttırmak, varsa ufak tefek güvenlik açıklarını kapatmak için gelir. Cihazınız yine de yavaşsa sistem geri yüklemesi yapmayı deneyebilirsiniz.
    
    
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.