iPhone X Yüz Tanıma (Face ID) Sadece Tek Bir Yüzü Tanıyacak

   Touch ID’nin aksine, iPhone X Face ID (yüz tanıma) birden fazla kişiye erişim hakkı tanımayacak.

   iPhone X Yüz Tanıma (Face ID) Sadece Tek Bir Yüzü Tanıyacak

   Touch ID’nin aksine, iPhone X Face ID (Yüz Tanıma) birden fazla kişiye erişim hakkı tanımayacak.

   iPhone X’le birlikte Apple’ın tanıttığı yeni Face ID teknolojisi tek bir yüzü destekleyecek. Yani telefonunuzu kolaylıkla aile üyeleriniz veya arkadaşlarınızla paylaşamayacaksınız.

   iPhone X’le birlikte Apple’ın tanıttığı yeni Face ID teknolojisi tek bir yüzü destekleyecek. Yani telefonunuzu kolaylıkla aile üyeleriniz veya arkadaşlarınızla paylaşamayacaksınız.

   Face ID (yüz tanıma), Touch ID’ye göre farklı

   Tam tersi yönde, geçtiğimiz yıllarda sunulan Touch ID parmak izi taratıcısı ise 5 adete kadar parmak izini destekliyordu. Bu sayede telefonunuzu daha rahat bir şekilde ailenizdeki kişilerin kullanımına sunabiliyordunuz. Konuyu ünlü iOS geliştiricisi Guilherme Rambo gündeme getirirken, Twitter üzerinden şu yazıyı paylaştı:

   ‘Face ID’de kullanıcıları kısıtlayacak bazı özellikler var. Bunlardan en büyüğü, Touch ID’nin 5 parmağa kadar kayıt alabilmesiydi. Face ID ise sadece tek bir yüze izin veriyor. Yani bu yüzden ailenizdekilerle, arkadaşlarınızla ya da iş arkadaşlarınızla telefon paylaşımı mümkün olmayacak.’

   Başkasının erişme ihtimali neredeyse yok

   Unutmamak gerekir ki, Apple iPhone X akıllı telefonlardan parmak izi tarayıcısını tamamen kaldırdı ve yerine Face ID’yi entegre etti. Firmadan yapılan açıklamaya göre iPhone X yüz tanıma (Face ID) sistemini kullanarak başka birinin telefonunuza erişme ihtimali milyonda bir. Touch ID’de ise bu rakam 50 binde 1 olarak açıklanmıştı.

   Elbette bu rakam ikiz kardeşlerde ya da çok benzeyen akrabalarda biraz daha düşebilir.

   iPhone X Face ID’nin gerçek hayatta nasıl çalışacağını ise bir nebze görmüş olduk. Etkinlikte bu teknoloji Craig Federighi’nin iPhone’unu ilk denemede açmada başarısız oldu fakat basit bir hata mıydı, yoksa daha ciddi bir sorun muydu net bilinmiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.