iPhone X Cızırtı Problemi

   Kullanıcılar iPhone 8’de yaşanan cızırtı probleminin ardından iPhone X cızırtı sorunuyla karşılaştı!

   iPhone X Cızırtı Problemi

   iPhone X şimdiye kadar görmediğimiz kadar başarılı bir Apple telefonu olarak satışa çıkarken, ABD’de 1000 dolardan almak mümkün. Türkiye’ye ise Kasım ayının sonlarına doğru gelecek ve 6099 TL’den başlayan fiyatlarla mağaza raflarında yerini alacak. Cihazda ilk defa OLED ekran kullanılırken, neredeyse çerçevesiz olan tasarımı, yeni Face ID yüz tanıma sistemi ve iOS 11 herkesin ilgisini çekiyor.

   Buna rağmen, ne kadar başarılı gözükse de bazı iPhone X kullanıcıları telefonda sorunlar yaşadı. İlk başta OLED panelin köşesinde yeşil bir çizgi belirmişti ve problem rahatsız edici olsa da sadece belli kişiler etkilenmişti. Fakat bu durumu yaşayan kullanıcılara doğrudan telefonlarını değiştirme imkânı da tanınmıştı.

   iPhone X cızırtı sorunu benzeri bir hatayı iPhone 8’de görmüştük

   Yine de tek hata bu değil gibi gözüküyor çünkü Reddit ile Twitter’dan gelen söylentilere göre, bazı iPhone X hoparlörlerinde cızırtı sorunu yaşanıyor ve özellikle yüksek ses seviyeleri ile belli durumlarda rahatsız edici hâle geliyor.

   iPhone X cızırtı sorununun benzeri bir problem iPhone 8 çıktığı zaman yaşanmıştı.

   Fakat (iPhone 8 Cızırtı Sorunu) sadece sesli aramalarda karşımıza çıkıyordu. Zaten yayınlanan iOS güncellemesi ile hemen çözülmüştü.

   Şimdi ise iPhone X’te benzer bir durum söz konusu (iPhone X Cızırtı Sorunu) fakat neyse ki sadece az miktarda kullanıcı seste problem yaşıyor. Yine de bu kadar iddialı bir cihazın çıkışında ufak bir hata dahi olması satın almayı düşünenleri endişelendirdi.

   iPhone X cızırtı problemi Apple tarafından nasıl çözülecek hep birlikte göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.