iPhone X Batarya ve RAM Miktarı Açıklandı

   Apple telefonlarının batarya ve RAM bilgilerini genellikle çabuk açıklamıyor. TECAA sızıntısı ise iPhone X’in özelliklerini ortaya çıkardı.

   iPhone X Batarya ve RAM Miktarı Açıklandı

   Apple bugüne kadar yeni iPhone telefonlarında RAM ve batarya miktarını açıklamakta hiçbir zaman aceleci davranmadı. Fakat son çıkan haberlere göre iPhone X’te 2716mAh batarya ve 3GB RAM yer alacak.

   Kaynak olarak Çin Endüstri ve Bilgi Teknoloji Bakanlığı Telekomünikasyon Ekipman Sertifika Merkezi (TEENA) gösterilirken, sızıntı ise Steve Hemmerstoffer tarafından Twitter üzerinde gerçekleştirildi. Her ne kadar TECAA her zaman için güvenilir bir kaynak olsa da aynı zamanda iPhone X’in farklı bölgelere göre özelliklerinde değişim göstermesi de olasılıklar arasında.

   Eğer bütün bölgelerde aynı olacağını düşünürsek, iPhone X’in bataryası epey ilgi çekici. 5.8 inç bir telefon için (Samsung Galaxy S8’de 3000mAh vardı) için çok fazla olmasa da, yine de iPhone 8 Plus’ın 2691mAh bataryasından daha büyük.

   iPhone X’in diğer özellikleri tahmin ediliyordu

   RAM kısmına gelirsek bu ise tahmin edilen bir rakamdı ve 3GB RAM, iPhone 8 Plus ile iPhone 7 Plus’la aynı miktarda. Beklenilen olurken, kaldı ki Apple da her sene telefonlarına RAM eklemesi yapmıyor ve nadir olarak değiştiriyor.

   Listede aynı zamanda iPhone X’in A11 Bionic işlemci çipsetinin 2.4GHz saat hızında çalıştığı da gözüküyor. Bu da iPhone 8 ile iPhone 8 Plus’la aynı miktar anlamına geliyor. Yani özetlersek, iPhone X’te diğer modellere göre daha fazla güç sahibi olmayacaksınız. Sadece batarya bir nebze daha büyük olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.