iPhone Satışları Azaldı Apple Düşüşe Geçti

   Apple son yıllarda genel olarak düşüşe geçti. Android telefonların hem maliyet hem de özellikleri bakımından tercih edilmesi şirketin piyasadaki etkisini azaltıyor.

   iPhone Satışları Azaldı Apple Düşüşe Geçti

   Apple bu yıl ki satış rakamlarını açıkladı. Bu açıklamaya göre şirketin satışlarında büyük oranda diyebileceğimiz bir düşüş görülüyor. Geçtiğimiz yıl ile şu ana kadar açıklanan satış rakamı karşılaştırıldığında, aynı döneme oranla satışların yaklaşık yüzde 15 oranında düştüğü açıklandı. Bu belirttiğimiz rakam sadece iPhone satışlarındaki düşüşün verileri. Tam olarak ise açıklanan verilere göre yüzde 14.9 düşüş yaşandı.

   Şirket net kârının 27 düştüğü belirtildi

   iPad satışlarında ise yüzde 8.7’lik bir düşüş görülüyor. Laptop ve Masaüstü bilgisayar satışlarında 11.4 seviyesinde azalma var. Genel anlamda bakıldığında ise şirket net kârının 27 düştüğü belirtildi.

   Apple’ın bu düşüşteki en büyük sebebi olarak ise yüksek fiyat talebi görülüyor. Çünkü Android telefon üreticileri yüksek kalitede hatta belki de iPhone’dan daha kaliteli ürettikleri telefonları, neredeyse yarı fiyatına satıyor. Apple genel anlamda düşüş yaşarken diğer markaların yükselişe geçtiği ifade ediliyor. İflas etti denilecek seviyeye gelen BlackBerry dahi bu dönemde yükselişe geçen markalardan bir tanesi. Şimdi ise iPhone’un ne yapacağı nasıl bir çıkış için harekete geçeceği merak konusu. Tahmin edilen ise orta sınıf müşterilere yönelmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.