iPhone 8’in 3D Yüz Tanıma Sistemi Aşırı Hızlı Olacak!

   Bildiğiniz gibi Apple’ın yeni iPhone 8 amiral gemisi telefonunda 3D yüz tanıma sistemi olması bekleniyor.

   iPhone 8’in 3D Yüz Tanıma Sistemi Aşırı Hızlı Olacak!

   Bildiğiniz gibi Apple’ın yeni iPhone 8 amiral gemisi telefonunda 3D yüz tanıma sistemi olması bekleniyor. Şimdi ise Korea Herald adlı yayın organına şirketin içinden bazı kişiler bilgi verdi ve iPhone 8’in yüz tanımlama sisteminin, saniyenin milyonda biri hızda çalışacağını açıkladı.

   Şimdiki teknolojinin çok ötesinde

   İlk olarak Güney Kore menşeli teknoloji devi Samsung, Galaxy model telefonlarına bu iris tanımlama sistemini getirmişti fakat hızı ve isabetlilik oranı tabii ki fazla iyi değildi. Bu yüzden de diğer markalar daha çok göz tarayıcısı ve parmak izi okuyucu kullanmaya devam etmişti.

   Diğer yanda iPhone 8’in ise 3D tanıma sistemine ‘tam’ bir giriş yapması bekleniyor. Daha önce hem Samsung’un hem de Apple’ın parmak izi okuyucularını cam ekranın altına koymaya çalıştığına dair söylentiler çıksa da, teknolojinin henüz o aşamaya gelmediği bildirilmişti. Yeni iPhone’un hem önünde hem de arkasında 3D sensörler yer alacak ve böylece arttırılmış gerçeklik (AR) teknolojisine tam destek sağlanacak.

   iPhone 8 ekranı

   Ayrıca son raporlarda Apple’ın yeni iPhone 8’de kavisli ekran kullanmayacağı da açıklandı. Buna göre amiral gemisi cihazda düz bir AMOLED ekran tercih edilecek. En büyük avantajı da LCD ekrana göre çok daha ince olması olacak.

   Eylül ayının başında Apple’ın büyük bir sunum düzenlemesi beklenirken, burada iPhone 8 de görücüye çıkacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.