iPhone 8’de Siri Açma/Kapama Tuşuyla Çalışacak

   Apple’ın yeni amiral gemisinde ‘devrimsel’ değişiklikler yapması beklenirken, Siri’nin kullanımı da değişiyor.

   iPhone 8’de Siri Açma/Kapama Tuşuyla Çalışacak

   Bilindiği gibi sıradaki iPhone’da fiziksel bir Home tuşu yer almayacak fakat Apple en azından bir tuş kullanarak Siri’nin öyle çalışmasını da istiyor. Bu da telefondaki güç tuşu olacak. Son olarak da iOS geliştiricisi Guilherme Rambo, iOS’ta Siri’yi kilit tuşuyla harekete geçirebildiğini belirtmişti.

   iPhone 8’de Siri değişiyor

   Apple aslında kullanıcıların Siri’yle iletişiminin eskisi gibi devam etmesini istiyor. Bu yüzden de sesli iletişime sadık kalınacak ve yine ‘Hey Siri’ cümlesi kurulacak. Fakat her zaman sesle açmak mümkün olmayacağı için, Apple aynı zamanda Siri için tuşlu erişimi de telefona eklemek istiyor.

   Artık güç tuşuyla telefon sadece açılıp kapatılmayacak, Siri için de kullanılacak. Ayrıca en önemlisi, iOS 11’deki yeni Acil Durum SOS seçeneği de uyku/uyandırma tuşuyla eşleştiriliyor. Bu tuşa 5 kere hızlıca bastığınızda otomatik olarak 112 veya 155 aranacak.

   iPhone 8 bambaşka olacak

   Bloomberg de son olarak Apple’ın iPhone 8’i bambaşka yapacağını dile getirmişti. Buna göre telefonda temel etkileşimler için bir ‘yazılım barı’ olacak ve burası Home tuşu yerine kullanılacak. Aynı zamanda iPad kullanıcılarının yeni iOS 11 güncellemesiyle elde ettiği Dock özelliğine benzer bir özellik de eklenebilir.

   Kısacası, şimdilik 12 Eylül’deki büyük tanıtımı beklemekten başka çaremiz yok ama yeni iPhone telefonun oldukça farklı olacağını söyleyebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.