iPhone 8’de Hangi Özellikler Olacak, Ne Zaman Çıkacak?

   iPhone 7’nin çıkmasının beklendiği şu günlerde, iPhone 8’in çalışmaları hız kazandı. iPhone 8’in ne zaman çıkacağı ve özelliklerinin neler olacağı Apple takipçileriyle paylaşıldı.

   iPhone 8’de Hangi Özellikler Olacak, Ne Zaman Çıkacak?

   2017 yılında 10. yıl dönümünü kutlayacak olan Apple ve iPhone‘un bu özel gün için büyük planları var. Bu nedenle olacak ki piyasa sürülmesine 1 sene olmasına rağmen iPhone 8 ile ilgili söylentiler hız kaybetmeden yayılmaya devam ediyor. iPhone 8’e dair beklentiler büyük.

   Apple’ın, iPhone 8‘de alüminyum gövdeden uzaklaşarak cam ana gövdeye dönmesi bekleniyor. Cam gövde daha önce 4S modelinde de kullanılmıştı. Yeni gövde, alüminyumdan daha kırılgan ve ağır olma özelliği taşıyor. Kullanılacak olan “Gorilla Glass” teknolojinin her zamankinden daha sağlam hale getirildiği ve cihazın zarar görmesini önleyeceği söyleniyor. Apple’ın iki farklı iPhone 8 modeli çıkarması söz konusu; ancak boyutları tam olarak bilinmiyor. Tahminler yeni modellerin 4.7 ve 5.5 inc’lik ebatlarda olacağı yönünde.

   Ekran

   iPhone 8 ekranlarında radikal bir tasarım ve değişiklikler yapılması bekleniyor. LCD ekrandan, OLED/AMOLED ekrana geçiş yapacak olan iPhone 8’de arkadan ışıklandırmaya gerek kalmıyor. Böylece pil ömrü daha uzun süre muhafaza edilebilecek. OLED ekranlar, LCD ekranlara göre daha hafif ve ince olduğu için de Apple yeni modelinde OLED ekranı tercih etti. Esnek olma özelliği taşıyan OLED ekranla, iPhone 8’in kıvrımlı bir tasarıma kavuşması da olası. OLED ekranlar daha iyi kontrast, gerçek hayattakine daha yakın canlı renkler, daha iyi izlenme açısı vaat ediyor. Peki LCD’ye göre dezavantajları var mı? Ömürleri OLED’lere oranla daha kısa ve sudan daha çok etkileniyorlar. Apple, yeni modelde kullanacağı ekranları daha önce Apple Watch’ta kullanmıştı.

   İşlemci

   iPhone 8‘de 10 nm işlemci kullanacak, geliştirilmesi için çalışmalara başlanmış durumda. Apple‘ın tüm yeni sürümlerindeki gibi A11 chipler kullanılacak. Daha küçük olan bu chipler, daha hızlı ve verimli çalışıyor. iPhone 7’de A10 chipler kullanılacağı söyleniyordu.

   Diğer özellikler

   iPhone 8’de retina tarama özelliği olması bekleniyor. Her insanda, parmak izleri gibi retina da eşsizdir. Bu özellik sayesinde cihaz sahibini retinasında tanıyabilecek. Retina tarama özelliğinin bu modele yetiştirilememesi halinde 2018’deki modellerde kullanılacağı tahmin ediliyor.

   iPhone 8‘in Eylül 2017’de kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.