iPhone 8 İlk Dayanıklılık Testleri Yapıldı

   Henüz çıkış yapan iPhone 8 üzerinde oldukça sert dayanıklılık testleri gerçekleştirildi.

   iPhone 8 İlk Dayanıklılık Testleri Yapıldı

   Apple’ın en yeni telefonu iPhone 8, henüz Türkiye olmasa da bazı ülkelerde resmi olarak satışa çıktı ve bekleyenler bugün cihaza kavuştu. Gelenek yine devam ettirilirken, adeta bir ‘işkence testi’ yapıldı ve YouTube üzerinde yayınlandı. Testte telefon çiziliyor, yakılıyor, bükülüyor ve her anlamda zarar görmesi için uğraşılıyor.

   iPhone 8 testlerden başarıyla çıktı

   Açıkçası, iPhone 8 tüm bu testlerden hayatta kalarak çıkıyor ve bu da geçen yılki iPhone 7’yi düşününce pek şaşırtmıyor. İşte videodan bazı çıkarımlar;

   – Ön ve arka cam, iPhone 7’deki ön cam kadar çizilmelere karşı dayanıklı. Yani Apple’ın ‘Bir akıllı telefondaki en dayanıklı cam’ iddiaları çizilmeden çok darbelerle ilgili.

   – Arka kameradaki safir lens yüzde 100 saf safir değil ve telefonun diğer bölgelerindeki cam kadar çizilmeye dayanıklı. Yani iyi fakat saf bir safir kadar iyi değil.

   – Yanlarda daha gelişmiş bir koruma var ve önceki telefonlardaki gibi cihaz büküldüğünde fırlamıyor.

   – Telefonun kendisi de pek fazla bükülmüyor. Esneme payı neredeyse sıfır.

   – Yandaki tuşlar da dahil, dokunduğunuz her şey metal ya da cam.

   – Videoda bahsedilmese de telefonun önceki iPhone modellerine kıyasla arka taraftaki metal yüzeyinin daha iyi davrandığı da söylendi.

   – iPhone 8’in aynı zamanda pikselleri de alev sonrası çalışmaya devam etti.

   Kısacası, genel anlamda iPhone 8 dayanıklılık testlerinde oldukça başarılı sonuçlar çıkarıyor fakat bu konuda paranoyaksanız, koruma kılıfları için Apple bir miktar daha paraya hayır demeyecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.