iPhone 8 Fiyatı iPhone 7’den Daha Pahalı Olacak

   Eylül ayında Apple’ın yeni iPhone 8’i tanıtması beklenirken, raporlara göre cihazın fiyatı da farklı belirmeye başladı.

   iPhone 8 Fiyatı iPhone 7’den Daha Pahalı Olacak

   Apple’ın Eylül ayında yeni ürünlerini ve tabii ki iPhone 8’i tanıtması bekleniyor. Amiral gemisi akıllı telefondan beklenti oldukça yüksek çünkü bu sene aynı zamanda iPhone’un 10. yıl dönümü olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla cihazın tamamen yenilenmesi, farklı bir tasarım ve güçlü bir donanımla karşımıza çıkması bekleniyor.

   iPhone 8 kaç para olacak?

   Cihazdan beklentiler yüksekken, haliyle fiyatın da yükseleceği tahmin ediliyor. New York Times’ta çıkan son söylentilere göre iPhone 8 ABD’de yaklaşık 999 dolar civarında satılacak. Eğer bu gerçek olursa, Samsung Galaxy Note 8’in fiyatını da aşacak diyebiliriz.

   Standart iPhone 7’ler ise geçen yıl 649 dolardan satışa çıkmıştı, yani basit bir matematikle yüzde 54 fiyat artışının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki tüm bu artış karşılığında Apple’ın da daha çok özellik sunması istenecek. Şu anda yeni iPhone 8’de neredeyse hiç çerçeve olmayacağı ve 5.8 inçlik geniş bir ekran yer alacağı söyleniyor.

   Samsung’ tan daha pahalı

   Elbette her haliyle bu fiyat yüksek diyebiliriz çünkü Samsung’un Galaxy Note 8 telefonu, yanında S-Pen’le dahi 930 dolara satılmakta. Üstelik ülkemizdeki yüksek vergiler de düşünülünce, iPhone 8’e ciddi bir yatırım yapmak gerekeceğini söyleyebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.